Івано-Франківськ

Ваш акаунт зламано: 6 тривожних ознак

Поширеним тривожним сигналом є поява незнайомих додатків або розширень

1 4

Питання безпеки та захисту особистих даних в інтернет завжди залишається актуальним, а особливо з урахуванням появи все більш винахідливих шахрайських схем. Вони навіть можуть бути непомітними для користувача, проте певні сигнали: які не можна ігнорувати, все ж будуть.

Надійний пароль – не завжди надійний захист

Заведено вважати, що складної комбінації цифр та символів цілком вистачає для того, щоб убезпечити себе в інтернеті. Складний пароль дійсно важливий, а особливо на тих ресурсах, які повʼязані з фінансовими операціями. Наприклад, напрямок азартних ігор зазвичай відрізняється підвищеною увагою до безпеки гравців та вимагають верифікації, хоча водночас такі ігрові клуби як Elslots намагаються спростити процес реєстрації.

Дотримуючись всіх вимог безпечної реєстрації, користувач найчастіше може не переживати за власні дані, проте іноді все ж може помічати підозрілу активність у своєму профілі:

  • Зміна налаштувань;
  • Сторонні спробі відновлення паролів;
  • Вхід в акаунт з незнайомих пристроїв.

Зафіксувавши стороннє втручання, слід одразу перевірити налаштування конфіденційності, змінити пароль, а ще краще – створити додатковий барʼєр для шахраїв, увімкнувши двофакторну аутентифікацію.

2 3

Втрата контролю над акаунтом

Перш за все, слід розуміти, що несанкціоноване проникнення в акаунт найчастіше супроводжується надмірною активністю. Найяскравіше це помітно у випадку з акаунтами у соціальних мережах та месенджерах. Наприклад, можуть зʼявитися масові розсилки від імені користувача зі спамом або шкідливими посиланнями.

Гірше, якщо така активність була помічена надто пізно – користувач раптом не може увійти у власний акаунт, адже система просить ввести пароль. Це може означати, що зловмисник вже змінив його і намагається заблокувати вас повністю.

Поширеним тривожним сигналом є поява незнайомих додатків або розширень. Їхня задача – відстежування активності користувача, збір та передача даних шахраям. Наслідком таких програм можуть бути навіть несподівані транзакції та списання коштів з карти, привʼязаної до смартфона. 

Будь-яким з цих сигналів не можна нехтувати, адже у питаннях цифрової безпеки зволікання може коштувати не лише доступу до акаунта, а й особистої, фінансової або конфіденційної інформації, а безпека в інтернеті завжди в руках самого користувача. 

РЕКЛАМА

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено