Інсульт – це серйозне неврологічне порушення, яке виникає внаслідок раптового порушення кровообігу в мозку. Цей стан може спричинити часткову або повну втрату рухових функцій, мовлення, памʼяті та інших важливих когнітивних здібностей. А відновити когнітивні функції, окрім, звісно ж лікування, допоможе правильна реабілітація після інсульту. А щоб відновлення було ефективним, необхідно звернутися до фахівців. Наприклад, консультація лікаря невролога у клініці Daily Medical – це перший крок до відновлення звичного способу життя.
Відновлення після інсульту
Щоб зрозуміти, як відновлюються втрачені функції після інсульту, потрібно усвідомити, що таке інсульт і які його наслідки для організму людини. Інсульт може бути як легким, так і вкрай серйозним, й саме від правильного підходу до відновлення залежить, наскільки швидко пройде реабілітація після інсульту вдома і пацієнт зможе повернутися до звичного життя.
Звісно, реабілітація інсульту завжди повинна бути індивідуальною, але на її ефективність впливають такі ключові фактори:
- локалізація та обсяг ураження мозку і чим більша ділянка мозку постраждала, тим складніше і довше триває відновлення;
- швидкість діагностики та початку лікування, адже кожна хвилина впливає на кількість збережених нейронів;
- вік, загальний стан здоров’я пацієнта, а також відсутність супутніх захворювань підвищують шанси на успішне одужання;
- фізичний та психологічний стан, адже реабілітація – це монотонний, довготривалий процес, який потребує зусиль як від самого пацієнта, так і від його родини;
- своєчасний початок реабілітаційних заходів, які в ідеалі розпочинаються ще у лікарні протягом перших 24–48 годин після інсульту.
І найголовніше: незалежно від тяжкості ураження, реабілітація після інсульту показана кожному пацієнтові. Вона дозволяє значно зменшити інвалідизацію, зберегти якість життя і повернути людину у соціум.
Термін відновлення після інсульту
Немає єдиного сценарію, скільки триватиме реабілітація руки після інсульту, однак умовно процес можна поділити на кілька етапів:
- Перші 1–3 місяці – активна реабілітація, включаючи рухові тренування, логопедичні заняття та масаж;
- 3–6 місяців – відновлення побутових навичок і адаптація до змін;
- 6 місяців і далі – закріплення досягнутого результату та повернення до соціального життя.
Фізіотерапевтичні методи реабілітації
Фізіотерапія є ключовим елементом у реабілітаційному процесі й допомагає відновити силу м’язів, координацію рухів, покращити кровообіг, а також зменшити ризик ускладнень. Найчастіше застосовуються такі фізіотерапевтичні методи:
- Кінезотерапія – лікувальна гімнастика для відновлення моторних функцій.
- Масаж та мануальна терапія – зменшують спазмування м’язів та покращують циркуляцію крові.
- Електростимуляція – активізує роботу м’язів, які не функціонують самостійно.
- Гідротерапія – мʼяке навантаження у воді, яке допомагає розслабити м’язи та зменшити біль.
Ці методи часто поєднуються з психоемоційною підтримкою, логопедичними заняттями, а також індивідуальними рекомендаціями щодо дієти та способу життя.
Але пам’ятайте, що рекомендації щодо того, яка реабілітація після інсульту вам підходить, а також персональний план відновлення має надавати лише досвідчений лікар після оцінки стану здоров’я. Записатися на консультацію до лікаря-невролога ви можете на сайті клініки Daily Medical. Наші фахівці мають великий досвід та пропонують сучасні, ефективні методи відновлення, щоб ви або ваші близькі змогли якомога швидше повернутися до повноцінного життя.
РЕКЛАМА
Читайте нас у тг