Сьогодні Прикарпатська інформаційна корпорація(ПІК) разом із своїми читачами мандрує до міста енергетиків – Бурштина.
Бурштин – адміністративний центр Бурштинської об’єднаної територіальної громади, розташований в долині річки Гнила Липа. Населення міста – в межах 15 тисяч мешканців. Мабуть, немає такої родини, яка б не була пов’язана з роботою Бурштинської ТЕС, що є найбільшою тепловою електростанцією Західної України.
Ми ж переходимо до відвідин найцікавіших місць Бурштина.
Музей визвольних змагань Галицького району (вулиця Міцкевича 47, приміщення палацу культури “Прометей”)
В музеї зібрані матеріали про події Другої світової війни на території краю, видатні постаті борців за волю України, роботу місцевої інтелігенції тих часів. Музей працює цілий тиждень, окрім понеділка.
Бурштинське водосховище
Створене водосховище в 1965 році. Його довжина – 7, 5 метрів, а глибина сягає 8 метрів. Унікальність Бурштинського водосховища в тому, що вода у ньому не замерзає. За осінньо-зимовий період тут можна побачити від 3,5 до 20 тисяч птахів, деякі з них занесені до Червоної книги України.
Дуже популярним є орнітологічний туризм (bird watching). На екскурсії з bird watching приїжджають люди з різних куточків України, і навіть іноземці. Екскурсії від 3 до 5 годин проводять орнітологи Галицького національного природного парку, які надають спеціальне обладнання, щоб краще розгледіти птахів.
Також не дивно буде побачити поблизу водосховища рибалок. Любителі “закинути вудочку” приїжджають сюди звідусіль. Самі ж бурштинці та мешканці прилеглих сіл влітку полюбляють відпочивати поблизу водойми.
Свіжа родзинка Бурштина – Веломаршрут довкола Бурштинського моря. Протяжність – близько 9 км. На його шляху є чотири місця для відпочинку, з лавочками та велопарковками. Фініш маршруту на Касовій горі. Для зручності туристів на інформаційних стендах є електронна карта, яку можна завантажити на смартфон через QR-код.
Привабливість маршруту у тому, що здолавши його, скажімо, франківчани встигають у той же день повернутися додому. А відпочивальники, які прямують у Буковель з велосипедами, мають можливість прокатати своїх двоколісних на тому ж веломаршруті навколо Бурштинського моря, набратися вражень від чудової природи та поїхати далі.
Церква Всіх Святих і Священомученика Йосафата
Це найбільший храм сучасного Бурштина. Церква – п’ятикупольна, заввишки 48 метрів. Надзвичайно пишним є архітектурний декор культової споруди — її прикрашають численні пілястри, козирки, аркади тощо. У теплу пору року зігріває душу й просторе подвір’я храму, з рядами троянд та інших романтичних квітів. Поряд – церковна криниця з цілющою водою.
Історико-етнографічний музей “Берегиня” (вулиця Є. Коновальця, 3)
В колекції музею більше 1500 експонатів — різноманітних унікальних речей, зібраних місцевими жителями. Музей працює щодня, окрім суботи.
Раритетним є розділ музею “Опільське житло”. Тут відвідувачі відчувають себе гостями в Опільській хаті, яка складається з комори (представлена ціла колекція ужиткових речей) та кімнати, де стоїть піч з унікальними предметами для випікання хліба; скриню з добром (колекція хусток та простирадл); особливо радує око Опільське ліжко — окраса всієї хати.
Каплиця-усипальниця родини Скарбеків-Яблоновських (вулиця С.Бандери, центральна частина цвинтаря)
Зведена у 1813 році на замовлення польського графа Ігнатія Скарбека. Тут поховані його донька й дружина, а також знайшли свій останній спочинок кілька князів Яблоновських та сам граф Ігнатій Скарбек.
Палац культури “Прометей”
Культурно-мистецький центр міста Бурштина. Палаці має 2 зали — кіноконцертний та малий зал; а також конференц-зал; музей визвольних змагань, кафе-бар для відвідувачів палацу; бібліотеку з сучасним читальним залом. Є у Палаці й спортзал та приміщення для гуртково-митецької творчості.
Комплексна пам’ятка природи Касова гора (неподалік Бурштина, поблизу села Бовшів)
Висота гори 340 метрів. На заповідній території росте понад 300 видів рослин, 40 з яких занесені до Червоної книги України. З вершини Касової гори відкривається красивий пейзаж – видно Придністровську долину, Дністер, Галич, Більшівці, навколишні села та Бурштинське водосховище.
Самі ж бурштинці дуже люблять своє місто і точно знають, що тут варто відвідати туристу.
Кожен з нас так чи інакше побачить Бурштин, адже не дарма це місто називають “проїзним”. Кожного дня через Бурштин проїжджає велика кількість автобусів, вантажівок та легкових авто із-за кордону. Тож хоча б проїздом, але можна сказати, що Ви “побували” чи “побуваєте” у славному місті енергетиків.
Бурштин – місто, що торкає серця! Зараз його називають містом теплої енергії. Тож знайдіть час, щоб відвідати Бурштин та відчути його тепло!
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг