Скільки водіям можна пити визначили ще 10 років тому. Про це пише Авто 24, передає ПІК.
За світовою класифікацією, 0,2 проміле вважається нульовим ступенем сп’яніння. 1‰ (проміле) – це тисячна частка, тобто проміле – це як відсоток, але в 10 разів менше (тобто 1% – це 10 ‰). Найлегший рівень ще називають доклінічним або безсимптомним, він не має жодних зовнішніх ознак. Таку кількість алкоголю можна виявити тільки за допомогою спеціальних пристроїв.
Цікаво, що у багатьох країнах ця норма дещо вища, ніж в Україні. Наприклад, 0,3 – 0,5 ‰ (Німеччина), 0,5 ‰ (більшість країн Європи), 0,8 ‰ (Великобританія) і 0,4 – 0,8 ‰ (США), 0,8 ‰ (Канада). Це можна пояснити культурними і гастрономічними особливостями мешканців цих країн.
Може скластися враження, що “наші” 0,2 ‰ дають водієві можливість пропустити хоча б чарочку. Теоретично це начебто і так, але з великою кількістю принципових застережень. Справа в тому, що навіть у тієї ж людини певна порція алкоголю може “відбиватися” на складі крові по-різному.
Від багатьох факторів залежить і швидкість виведення спирту (тобто тривалість відхилення від норми) після вжитої порції чогось міцного. І хоча є визначена кількість проміле, яка дозволена людині за кермом, проте вживати спиртне перед поїздкою (або за кілька годин до неї) не можна.
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг