Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу, пише ПІК з посиланням на УП.
“Є чіткі критерії, які визначають, коли людина має бути госпіталізована. Все залежить від стану, в якому перебуває людина (середньому, тяжкому, критичному). Якщо спостерігається легка форма перебігу хвороби, то за станом стежить сімейний лікар. Коли стан починає погіршуватися, сімейний лікар разом з фахівцями інфекціоністами та епідеміологами приймає рішення щодо госпіталізації. Рішення щодо госпіталізації приймається на основі щоденного моніторингу, виключно при погіршенні стану та показах до госпіталізації”, – повідомляє очільник міністерства.
Що треба знати про новий коронавірус: симптоми та лікування
Степанов зазначив, якщо людина контактувала з хворим на коронавірус – є чіткий механізм самоізоляції та обсервації.
“Відмінність цих механізмів у тому, що на самоізоляції людина самостійно обирає місце. При обсервації ці місця визначаються місцевими органами влади, відповідно там є медичний догляд“, – пояснив Степанов.
Кого обов’язково відправлятимуть до обсерваторів
Міністр повідомив, що для розподілу хворих, які потребують госпіталізації визначено 242 лікарні першої хвилі.
Раніше у МОЗ повідомляли, що найчастіше госпіталізація хворих з COVID-19 відбувається на 3-7 день від появи симптомів.При цьому головний санітарний лікар Віктор Ляшко зауважив, що в регіонах повинні визначити окремі заклади для госпіталізації вагітних жінок з коронавірусом.
Можливо вам буде цікаво:
Рішення про зняття карантину прийматимуть ближче до 24 квітня
В Івано-Франківську потрібні медичні працівники
Читайте нас у тг