Івано-Франківськ

Прогрес у медицині. Українські лікарі тепер зможуть використати донорську шкіру для трансплантації

Сьогодні Уряд відкрив двері цілому напрямку у вітчизняній медицині.

Нет описания фото.

Кабмін підтримав постанову МОЗ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Про це повідомляє міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, пише ПІК.

“Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу. Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукомістких операцій з трансплантації. Наші лікарі нарешті отримують можливість використовувати донорську шкіру. Це колосально спрощує лікування опіків будь-якої складності і дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам. Крім того, знижується ризик зараження, ймовірність ускладнень з перебігом сепсису, а реабілітація стає дешевшою і менш болісною для пацієнтів”, – зазначає Максим Степанов.

Не менш важливий аспект постанови – це створення ринку біоімплантатів в Україні. Упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості.

“Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантатів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему. Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться. Це вкрай важливо і в аспекті соціальної реабілітації наших військових та ветеранів АТО/ООС, людей, які отримали травми в аваріях та виробництвах”, – каже міністр.

Постанова також має серйозний економічний ефект, оскільки створює цілу наукомістку галузь економіки з сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу.

“Наші лікарі не їхатимуть за кордон в пошуках кращої долі, а матимуть всі умови для успішної самореалізації в Україні. Україна нарешті стає повноправним гравцем на світовому ринку трансплантації і переконаний, створить серйозну конкуренцію іноземним виробникам”, – додає Степанов.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram, Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено