Однак поки що вчені не можуть визначити, коли саме станеться виверження. Тому місцеві жителі вчаться жити з періодичними поштовхами землі, пише ПІК з посиланням на Укрінформ.
«Велика кількість людей прокидається через землетруси. Декілька з них були магнітудою понад 5. Це дуже незвично. Я не думаю, що хтось пам’ятає щось подібне», – розповіла Елізабет Палмадоттір з Ісландської метеорологічної служби.
Зазначається, що зона сейсмічної активності розташована за 30 км від Рейк’явіка. Ісландці звикли до вивержень вулканів, однак, у цьому районі вони не відбувалися протягом сотень років.
У жовтні минулого року покритий льодом ісландський вулкан Грімсвотн, який вивергався 9 років тому і викинув попіл на 20 км в атмосферу, почав демонструвати ознаки того, що скоро може трапитися нове виверження.
Варто наголосити, що у 2011 році виверження Грімсвотна призвело до скасування близько 900 пасажирських рейсів. Для порівняння, значно менше виверження вулкана Ейяф’ятлайокудль у 2010 році призвело до скасування приблизно 100 000 авіарейсів.
Грімсвотн є найактивнішим вулканом Ісландії: він вивергається найчастіше в цій країні. За останні 800 років з деякою вірогідністю відомо про близько 65 його вивержень.
Висока частота вивержень вулкана дозволяє вченим виявляти закономірності, які призводять до вивержень (передвісники). І якщо вони будуть повторюватися щоразу при виверженні вулкана, тоді вчені зможуть бути більш впевнені в тому, що виверження, ймовірно, відбудеться в найближчому майбутньому.
Читайте також:
- Українці зможуть виходити на пенсію у будь-якому віці: яка умова
- В Україні почалася друга хвиля щеплень від COVID-19. Кого і як вакцинуватимуть
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг