Коли коронавірус і грип є одночасною загрозою для людини – що їй робити, щоб запобігти подвійній біді?
Сьогодні публікуємо експертну оцінку від міністра охорони здоров’я Максима Степанова.
Міністр МОЗ насамперед зазаначає, що за обставин, коли коронавірус і грип потенцйно є одночасною загрозою, необхідне вакцинування. Тобто, щеплення від грипу. Станом на сьогодні МОЗ погодило з постачальниками та виробниками вакцин збільшення майже вдвічі кількості ввезених вакцин від грипу в Україну в епідемічний сезон 2020-2021.
Для груп ризику вакцини будуть закуплені за бюджетні кошти, а щеплення будуть безоплатні, – наголошує міністр.
Він також нагадує, що від ускладнень грипу протягом минулого епідсезону померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), з них 63% — діти до 17 років. Минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 000 доз вакцин від грипу. Однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.
В умовах пандемії коронавірусу легковажне сталення до вакцинації може коштувати життя багатьох людей, наголошує міністр.
Нагадаємо, що з понеділка, 31 серпня, на Прикапатті три райони та три міста перебувають в “червоній” зоні небезпеки за рівнем поширення коронавірусної хвороби. Це, зокрема, Городенківський, Косівський, Тисменицький райони, а також Калуш, Коломия та Івано-Франківськ. Вчора ми проаналізували статистику захворювання у Калуші за три дні перебування в “червоній” зоні.
Читайте також:
COVID-19: на Прикарпатті за добу захворіли 163 людини
Уряд виділив гроші на закупівлю препарату “Ремдесивір” для лікування COVID-19
Україна закупить нові швидкі тести на COVID-19
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг