На перший погляд вони непомітні, втім, мають своє історичне, архітектурне та подекуди сакральне значення для колишнього Станіславова, а нині – Івано-Франківська, досліджує ПІК.
У районі, що прилягає до залізничного вокзалу, сполучає вулиці Б.Лепкого і Марійки Підгірянки розташувалася коротенька вулиці Рєпіна. Весь її лівий бік займає меморіальне кладовище радянських воїнів.
Розташування
При своєму виникнення вулиця була частиною межі між Заболотівським передмістям і Княгиніном-Гіркою. Серед містян побутує думка, що Княгинін-Гірка – це дільниця за залізницею. Це не зовсім так, писав видатний краєзнавець Михайло Головатий.
Поки Княгинін-Гірка існував як окрема дільниця, її межа з містом пролягала від Княгинина-Села по вулиці Коцюбинського – Донцова – Рєпіна, далі – меморіальний сквер радянських воїнів і лише тут перпендикулярно перетинала залізницю.
Назви
Вулиця виникла в перші роки ХХ століття, а першу назву отримала за ухвалою міської ради 28 жовтня 1909 року. Її назвали ім’ям Артура Гротгера – польського художника ХІХ століття, представника романтизму. Від 1945 року вулиця має ім’я іншого художника – Іллі Рєпіна (1844-1930) – російського животворця українського походження.
Архітектура
Вулиця коротка, має лише шість будинків і лише з правого парного боку, бо лівий бік зайнятий на усю довжину ажурною огорожею меморіального цвинтаря. Будинки споруджені в 1910-х роках, один із них (№10) має дату «1910» на фасаді. Усі кам’яниці – досить оригінальної модернової архітектури. Два з них – №8 і №10 – в реєстрі пам’яток місцевого значення. В будинку №6 – міська санепідемстанція.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг