Куди піти на Прикарпатті: цієї п’ятниці ПІК знайомить Вас із колишньою столицею Галицько-Волинського князівства – Галичем. Перша згадка про місто датується 898 роком.
Частина дослідників вважають, що назва міста походить від стародавнього племені галлів, що колись проходили через ці землі. Треті – від давньогрецького слова “гал” – сіль. До речі, на сучасному гербі Галича зображений розквітлий хрест (затверджений рішенням сесії районної ради у 1998 році). Зараз у місті проживає 6 193 мешканці.
Пропонуємо знайомитись з Галичем ближче!
Духовний Галич в мініатюрі
Макет Давнього Галича споруджений на подвір’ї церкви Різдва Христового за ініціативи отця Василя Завірача. На макеті є 15 об’єктів – це храми міста ХІІ-ХІІІ століть. Тож можна і церкву відвідати, і на макет подивитись.
На фото: церква Різдва Христового ХІV століття у теперішньому вигляді.
Галицький (Старостинський) замок (вулиця Коновальця, 46)
Замок розташований на високому пагорбі Галич-гори. Зведений у ХІV столітті. Неможливо точно встановити, хто виступив ініціатором його будівництва: одні це приписують Казимиру III, інші – волинському князю Любарту. Зараз Галицький замок є частиною Національного заповідника “Давній Галич”.
Музей караїмської культури (майдан Різдва, 33)
В музеї знаходяться експозиції культури караїмської громади Галича. Караїми – невеликий етнос з доволі інтригуючим поєднанням іудейського (в караїмській версії) віросповідання та тюркської мови. Вони прибули в Галич за домовленістю короля Данила з ханом Батиєм 1246 р. Головним заняттям караїмів була торгівля. У цьому районі міста, де знаходиться музей, була закладена Караїмська вулиця з торгівельними та ремісницькими рядами.
Металевий міст через Дністер
Галич розкинувся на берегах річки Дністер, яку з’єднує воєдино металевий міст. Він побудований краківською привілейованою фабрикою машин Л. Зєлєнєвського. Кошти на спорудження виділялися державним урядом і крайовою владою. У 1906 р. забито палі, а в наступному році розпочато основне будівництво. Міст введений в експлуатацію 18 серпня 1910 року.
Він є однією з архітектурних пам’яток та своєрідною родзинкою Галича. Довжина мосту – 312 метрів. Тепер він відкритий лише для пішоходів, тож не втратьте можливість зробити фото на “легендарному” Галицькому мості.
Пам’ятник Данилу Галицькому
Пам’ятник розташований у центральній частині міста. Відкрили його у 1998 році. Композиція пам’ятника складається з постаменту висотою близько 3,5 м, на якому стоїть бронзова постать вершника заввишки 4,2 м.
Галицька земля здивує Вас своїм колоритом та цікавістю. Неподалік міста теж є на що подивитися. Зокрема, варто відвідати Галицький національний природний парк у селі Крилос, який є улюбленим місцем багатьох прикарпатців, особливо дітей, і користується популярністю в туристів.
На території парку – 45 видів рослин і 37 видів тварин, що є представниками Червоної книги України, 4 і 9 відповідно – Європейського Червоного списку та 6 видів рослин і 158 видів тварин, які перебувають під охороною Бернської конвенції.
Також у Крилосі не забудьте побувати поблизу Княжої криниця, джерела “Францискові очі”, а ще в Музеї культури та побуту Прикарпаття.
На фото: Княжа криниця.
Відомо, що на Крилос-горі вже кілька років поспіль, в кожну першу неділю серпня, відбувається Всеукраїнська Патріарша проща. Тоді Галицька земля збирає паломників із усієї України.
Матиме час, то обов’язково завітайте в село Шевченкове. Там знаходиться єдина білокам’яна церква княжої доби – храм Святого Пантелеймона. У 1194 році його збудував галицько-волинський князь Роман Мстиславич і назвав на честь діда – київського князя Ізяслава, християнське ім’я якого було Пантелеймон. Церква збудована у романо-візантійському стилі, схожі храми є у Німеччині та Угорщині.
Мешканці Галича пишаються своїм містом та горді бути галичанами.
В Галичі Ви відчуєте смак історії. Адже Галичина починається саме тут.
- Цікавої та натхненної подорожі!
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг