Куди піти на Прикарпатті: сьогодні ПІК мандрує містом контрастів та атмосфери – обласним центром Прикарпаття Івано-Франківськом.
Заснував місто у 1662 році польський магнат Андрій Потоцький та назвав його на честь свого сина шляхтича Станіслава. 7 травня того ж року Станіславів отримав Магдебурзьке право. З того часу саме в цей день Івано-Франківськ святкує свій день народження.
У 1962 році місто відзначило своє 300-річчя, тоді його було перейменовано на Івано-Франківськ, на честь українського письменника Івана Франка, який неодноразово бував тут.
У Франківську проживає 237 686 мешканців.
- Гайда знайомитись із столицею Прикарпаття!
Легендарна “стометрівка”
Пішохідна зона вулиці Незалежності від Вічевого майдану до вулиці Івана Франка довжиною більше ніж 500 метрів, яку заслужено вважають символом міста. Саме тут з самого ранку до пізнього вечора вирує життя містян, які поспішають на роботу, по справах, чи просто гуляють, насолоджуючись вуличною музикою та мистецтвом загалом. Щоби відчути місто, варто пройтися “Соткою”, як її називають самі івано-франківці.
Кафедральний собор Святого Воскресіння УГКЦ
Катедра розташована на площі Шептицького, яку називають духовним центром Івано-Франківська. Храм зведений на початку другої половини ХVІІІ століття. Пишне оздоблення церкви виконано у візантійському стилі, найбільше вражає п’ятиярусний іконостас, вік якого 116 років.
Також на площі Шептицького розміщений Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії – не менш відома архітектурна пам’ятка міста. Раніше тут був римо-католицьким храм, а сьогодні в його стінах розташувався художній музей. Окрасою музею є постійна виставка сакрального мистецтва Галичини 15-20 ст., в якій представлені унікальні пам’ятки іконопису й барокової скульптури.
Недалеко від колегіати та катедри знаходиться вірменська церква, національна архітектурна пам’ятка 18 століття, виконана у бароковому стилі, яку теж варто відвідати проходячи повз.
Палац Потоцьких (вулиця Шпитальна,5)
Палац був зведений в 1672 – 1682 рр. Замок триповерховий, оточений оборонними валами і бастіонами, службовими будівлями та парком. Зараз гарно збереглась лише паркова огорожа та ворота. Нині тут розміщений мистецький простір.
Зовсім нещодавно на новорічно-різвяні свята тут відкрився Парк льодовикового періоду “Ice Park”.
Ратуша
Історичне серце міста. Єдина в Україні світська споруда з позолоченим куполом і найвища будівля Івано-Франківська висотою 49,5 метрів. В Ратуші знаходиться оглядовий майданчик, з якого мальовничий Франківськ відкриється, як на долоні.
Щоб піднятися на вежу Вам необхідно буде здолати 166 сходинок. Так що запасайтесь енергією і витримкою. Але результат того вартий! Працює оглядовий майданчик щодня, окрім понеділка з 10 до 20 години.
Також у приміщенні Ратуші розташований Обласний краєзнавчий музей. Фонди музею налічують понад 120 тисяч одиниць, що стали базою побудови нової експозиції та стаціонарних виставок. Щороку музей відвідує близько 140 тисяч людей, проводиться понад дві тисячі екскурсій, організовується близько 40 виставок.
В зимовий період біля Ратуші працює ковзанка, де любителів покататися доволі. А зовсім неподалік від ковзанки розмістили гірку, якій найбільше радіють маленькі франківці. Спробувати зимові розваги по-франківськи можете і Ви.
А от в літній сезон жителі Івано-Франківська залюбки проводять час поблизу фонтану на Вічевому майдані, а також у парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка, що лежить між вулицями Гетьмана Мазепи та Чорновола – головний парк міста, який у будь-яку пору року людний. Тут обов’язково варто побувати на міському озері, а заодно і на “Острові кохання”. Приємні враження та чудові фото Вам точно гарантовані!)
Фортечна галерея “Бастіон” (пров. Фортечний, 1)
Знаходиться поруч із однією з історичних пам’яток Івано-Франківська — залишками міського фортечного муру. “Бастіон” складається з тераси для прогулянок і галереї. Галерея вміщує кав’ярню, ресторан, галерею сучасного мистецтва “Арт на Мур” та різноманітні магазини. На площі відбуваються різноманітні фестивалі, зокрема міжнародний фестиваль “Свято ковалів”.
Це далеко не все, чим багатий Івано-Франківськ. Для любителів мистецтва не тільки художнього, а й музичного та театрального у місті діє Обласна музична філармонія (1891 року, вулиця Леся Курбаса,3) та Обласний академічний музично-драматичний театр ім. І. Франка (1980 року, вулиця Незалежності, 42).
А от для кінолюбителів у місті працюють два кінотеатри: “Люм’єр”(вулиця Грушевського,3) та “Космос”(вулиця Незалежності, 97).
На вулиці Коновальця, 46 знаходиться Музей Небесної сотні – унікальний в Україні, налічує близько 500 оригінальних речей, привезених з Майдану.
За містом розкинулись так звані Вовчинецькі гори, мальовничі пагорби висотою 300-350 метрів.
Самі ж мешканці міста в захваті від Франківська і вважають його “містом для життя”.
Івано-Франківськ називають “молодшим братом” Львова, але при цьому він незмінно привабливий та елегантний. Приїхавши сюди – Ви обов’язково захочете залишитись у цьому райському куточку Прикарпаття надовше!
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг