Як відкрити лікарняний при захворюванні на COVID-19 та як нараховують виплати з тимчасової непраездатност через цю хворобу, поцікавилося «Слово і діло», пише ПІК.
- Хто видає лікарняний при COVID
Відкрити листок непрацездатності (лікарняний) може лікар, який надає первинну медичну допомогу. Це може бути терапевт або ваш сімейний лікар. Такі правила діють на час карантину. Міністерство охорони здоров’я в квітні 2020 року внесло відповідні зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.
“Якщо до пандемії лікарняний можна було відкрити тільки після особистого візиту до лікаря, то на період карантину можна зателефонувати до свого сімейного лікаря або написати йому у вайбер. Дізнатись телефон можна в реєстратурі”, – пише видання.
Ті, хто досі не уклав декларації із сімейним лікарем, можуть зробити це дистанційно. Щоправда, вибір під час пандемії досить обмежений, майже всі «квоти» у лікарів вибрані. Обравши поліклініку, можна вирішити це питання через реєстратуру.
До речі, лікар може так само дистанційно (телефоном чи по вайберу) призначити вам безкоштовний тест на коронавірус. Навіть не потрібно приходити за направленням. У зазначений день направлення від всіх сімейних лікарів є у лаборантів, які проводять тестування. Пацієнт тільки називає власне прізвище, коли настає його черга здавати тест. Результати також можна дізнатись по телефону.
Щоправда, забрати лікарняний дистанційно поки що неможливо. Доведеться записатися на прийом.
- Як нараховується виплата за лікарняним
Фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування надається від першого дня і за весь час відсутності на роботі.
“Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця”, – пише Слово і Діло.
Далі лікарняний виплачує Фонд застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, установлених законодавством.
Важливо: розмір допомоги з тимчасової непрацездатності не залежить від страхового стажу (ч. друга ст. 24 закону про запобігання поширенню COVID-19).
Робітникові виплачується 50 % середньої заробітної плати (доходу), якщо він перебуває:
у закладах охорони здоров’я;
на самоізоляції під медичним наглядом, – зазначає Слово і Діло.
Читайте також:
Пенсіонерам Прикарпаття цього року ще чотири рази підвищать пенсії
Глава уряду України назвав 8 кроків до зниження тарифів на комунальні послуги
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг