Найбільше звернень та скарг продовжує надходити із Києва та Київської області (276). У східних, південних та західних областей України – незначна кількість можливих порушень (наприклад, Луганська область – 7, Миколаївська – 6, Донецька – 4, Тернопільська – 4, Херсонська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька по 2 звернення).
Про це у соцмережі повідомляє Уповноважений із захисту державної мови, пише ПІК.
“Переважна більшість (281) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет-магазинів. 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав, перешкоди та обмеження у користуванні державною мовою у сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами”, – йдеться в повідомленні.
Також продовжує надходити інформація щодо використання недержавної мови деякими депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, а також щодо можливих порушень мовного законодавства у сфері освіти.
Нагадаємо, що відповідно до статті 49 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” завданням Уповноваженого є захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.
Читайте також:
- Івано-Франківська область продовжує лідирувати з найбільшою кількістю нових випадків COVID-19
- На Прикарпатті зі снігових заметів визволяли хворих та медиків
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг