Загрози Домбровського кар’єру: сьогодні, 27 травня на Прикарпатті працює Міжвідомча комісія Міністерства захисту довкілля щодо екологічної проблематики Калуського гірничо-промислового району, інформує журналіст ПІК з місця події.
Захід відбувається за участі представників Міндовкілля, ДСНС, Мінфіну, Держводагенства, народних депутатів, представників Івано-Франківської ОДА, Калуської ТГ, місцевих екологів.
Міжвідомча комісія має на меті дослідити нинішній стан Калуського гірничо-промислового району, і Домбровського кар’єру, зокрема, та надати план вирішення даної екологічної ситуації.
“Три основні об’єкти на цьому місці, які становлять екологічну загрозу – це хвостосховище, кар’єр і просідання. Відбувається розчинення калійних солей, які потрапляють в підземні води і забруднюють їх”, – сказав Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА.
Ще до візиту комісії народний депутат Едуард Прощук писав на своїй сторінці у Фейсбук:
“Будемо працювати в Калуші, будемо спілкуватись з екологами та іншими фахівцями, знайомити депутатів екокомітету з проблемою, привертати увагу всіх відомств та напрацьовувати шляхи вирішення екологічної катастрофи, яку маємо в Калуському гірничо-промисловому районі. Дуже сподіваюсь на позитивне вирішення цієї ситуації та виділення необхідних ресурсів для її подолання”.
“Я дякую Міжвідомчій комісії, яка приїхала. Тому, що ми з року в рік б’ємо на сполох. Сподіваюся, що нарешті вдасться вирішити цю проблему” .
Зазначимо, що ситуація на Домбровському кар’єрі стосується не лише Прикарпаття та України, але несе загрозу транскордонного характеру. Річка Лімниця впадає в Дністер, з якої питну воду отримують наші сусіди – республіка Молдова.
Більше про екологічну катастрофу Калуського регіону читайте згодом на ПІК.
До слова, Домбровський кар’єр – затоплений соляний кар’єр в місті Калуш Івано-Франківської області, що був з 1967 по 2003 рік місцем видобутку калієво-магнієвих солей.
З місця події Лідія Жук.
Читайте також у ПІК: