«Фестиваль Сирних Коників» – новий туристичний продукт, що покликаний популяризувати культурну спадщину та розвиток туризму на регіональному рівні у Польщі та в Україні. Проєкт презентували сьогодні у Косові, повідомляє ПІК.
Майбутній фестиваль є результатом перемоги, яку отримали Косівська районна рада, Косівська районна адміністрація та ГО “Прикарпатська інформаційна корпорація” (ПІК).
Вони спільно взяли участь у третьому відборі конкурсів мікропроєктів великого проєкту “Польща – Білорусь – Україна 2024-2020” і набрали 89,5 бала. Їх партнером у проведенні фестивалю з польської сторони буде гміна Соліна.
Це громада у Підкарпацькому Воєводстві з населенням 5105 осіб, вона має неповторно красиву рекреаційну зону з великим озером і так само, як Косівщина, традицію виготовлення сирних коників.
“Фестиваль Сирних Коників” – не одноденне чи дводенне дійство. Ми з польськими друзями реалізуємо серію заходів, а ключовим буде саме Фестиваль, що відбудеться у вересні в Косові.Попередньо ж в обговоренні формату його проведення мають брати активну участь представники громад з української та польської сторін. Зокрема, передбачені зустрічні поїздки: люди з Косова поїдуть до Соліни, а посланці цієї польської громади відвідають Косів. До слова, сирні коники, це та автентика, яка характерна для обидвох громад”, – коментує Оксана Камінська, засновниця ГО “ПІК”, яка реалізує проєкт.
Камінська також додає:
“Вважаю, що Фестиваль – це прекрасна можливіть показати польським партнерам та й українським туристам інші туристичні принади нашого чудового краю. Адже тут і косівська кераміка, і яворівські ліжники, і писанкарство, і різьба та інкрустація по дереву… Тож слідкуйте за нашою інформацією та готуйтесь на “Фестиваль сирних коників”.
Косівщина максимально зацікавлена у цьому транкордонному проєкті.
“Підтримую думки про те, що фестиваль має бути не тільки цікавим культурним заходом. Важливо, щоб косівчани отримали від нього, скажімо, певну фінансову користь, щоб це сприяло економічному розвитку краю. І добре, що організатори заходу це враховують”, – сказав голова Косівської районної ради Зеновій Томащук.
До слова, своєрідним підсумковим продуктом фестивалю мають стати, зокрема, спільні туристично-інформаційні матеріали про місцеві фестивалі у Косові та Соліні для популяризації транскордонного туризму в регіоні.
Читайте також:
Прикарпатець отримав медаль від президента Польщі (ФОТО)
Цьогоріч у школах Франківська понад сотня медалістів (ВІДЕО)
Читайте нас у тг