Сьогодні, 14 червня, колектив Івано-Франківськгазу завітав до Прикарпатського обласного центру служби крові, щоб стати донорами крові, повідомляє ПІК.
Перед здачею крові колектив, як і всі донори, пройшли обстеження, здали ряд аналізів, щоб дізнатися чи дозволяє їм їхній стан здоров’я бути донором. Перед здачею крові донори пють чай з печивом, тому що гарячий і солодкий чай покращує стан, розширює судини, покращує рівень глюкози та цукру.
“Сьогодні Всесвітній день донора крові – це особливий день пошанування наших донорів, коли хочеться сказати всім, щоб вони відчули, що комусь потрібна їхня крапля життя. Наші донори – це герої, зокрема герої сьогоднішнього дня. Донори і рятують життя, і покращують здоров’я, а у дітей викликають посмішку”, – розповіла лікарка-методистка Любов Грицишин.
Щороку Прикарпатський обласний центр служби крові приймає 8-9 тисяч донорів. Сьогодні, 14 червня, здати кров прийшли 40 донорів.
Сьогодні стати донором завітали 10 працівників, дехто здає регулярно, зокрема й Почесний донор України, також є й ті, хто завітали вперше.
“Наважилася я ще раніше, але за станом здоров’я не могла прийти. А от сьогодні добре почуваю і вирішила прийти. Зовсім не хвилююся, та навіть присутня доля щастя, що можу взяти в цьому участь. І якщо все буде добре, то буду регулярно здавати”, – розповідає Наталя, яка здає кров вперше.
Колектив розповідає, що закликав здавати кров їхній колега Руслан – з 2019 року Почесний донор України. Кров здає регулярно з 1994 року.
“Спершу це була потреба, хтось в лікарню потрапив, потім знову треба і з кожним разом є потреба. І так, це приносить добро людям. Також плюс для мене, адже оновлюється кров, різки змін самопочуття не помічаю, але гірше точно не стає”.
У станції переливання кожен донор здає приблизно 450 мілілітрів крові.
“Здаю кров більше чотирьох років, вважаю, що справа благородна, адже одна кров може врятувати життя. Я думаю, це справа кожного, хто може це зробити. Пам’ятаю, вперше кров здавала, коли мені було 18 років, зараз мені 52, ні тоді, ні зараз мені не було страшно. Завжди після здачі крові почуваю себе перекрасно, набагато краще ніж “до”, зокрема нормалізується тиск”, – розповідає Лілія.
Читайте також:
- “Фаду. Історія в стилі танго”: у Франківську покажуть музичну виставу
- Родичам загиблих добровольців з Прикарпаття вручили державні нагороди (ВІДЕО)