Мета акції – поширення серед людей інформації про те, як вберегтися від торгівлі людьми, пише ПІК.
Організатором заходу є БО “Карітас Івано-Франківськ” спільно з Департаментом соціальної політики Івано-Франківської ОДА та Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.
На Вічевому майдані розклали 93 коробки, на яких виставили різні інструменти, що пов’язані із роботою українців за кордоном. За словами координаторки Консультативного центру з надання допомоги особам, що постраждали від рабства Людмили Солодкої, така цифра невипадкова:
“93% постраждалих від торгівлі людьми – це трудова міграція. Тож проводимо профілактику даної проблеми. Бо часто з метою заробити, люди влаштовуються за кордоном нелегально. І дуже часто таким чином потрапляють в рабство.”
Організатори кажуть, найбільшою проблемою є те, що люди, які потерпають за кордоном, соромляться говорити про те, що з ними сталося.
Тільки від початку року до БО “Карітас Івано-Франківськ” звернулося 8 чоловіків, які стали жертвами робочої експлуатації.
“Людина, яка визнана постраждалою претендує на ряд пільг і одноразову допомогу від 6 до 9 тисяч гривень”, – розповідає заступниця директора Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА Галина Сеник.
За словами директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, зараз центр проводить потужну роботу щодо інформування людей про те, що може їх спіткати, якщо працювати за межами країни нелегально.
“Наші фахівці проводять з людьми відверті бесіди. Ми наголошуємо, що тільки легальне працевлаштування приносить успіх, а головне – є безпечним. Виїжджаючи за кордон на роботу, оформляйте робочу візу, не працевлаштовуйтесь без документів, не віддавайте нікому свій паспорт, дайте свої контакти своїм родичам та знайомим”, – наголошує Василь Цимбалюк.
Спеціально до акції Протидії торгівлі людьми ілюстратор та засновник школи ілюстрації Анна Авен розробила серію ілюстрованих картин.
“Ми хотіли показати наскільки цю тему можна показати з різних сторін. Таким чином хочемо залучити до неї більше людей”, – каже Анна Авен.
Нагадаємо, в Україні з 1991 року зафіксували 260 тисяч осіб, які потерпіли від торгівлі людьми.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг