На території Високогірного ПОНДВ в с. Шибене помічено лелеку чорного, якого занесено до Червоної книги України, повідомляє ПІК з посиланням на Карпатський національний природний парк.
Довідково:
Чорний лелека наразі є рідкісним птахом, популяція якого є під загрозою через деградація місць гніздування в наслідок вирубування лісів, знищення та спотворення лісів у смузі Лісостепу через так зв. «меліорацію», фактор непокою з боку людини. Для збереження виду необхідна сувора охорона старих лісів, усунення фактору неспокою з боку людей, природовідповідне ведення лісового господарства, охорона та відновлення водно-болотних угідь.
На Україну лелека чорний прилітає в другій половині березня — у квітні. Повернувшись на місця гніздування, птахи займають торішні гнізда або оселяються в покинутих гніздах великих хижих птахів. Можна спостерігати й будування гнізда. У цей час зустрічаються птахи, які летять з місця годівлі, несучи в дзьобі гілку. Старі гнізда ремонтують. Розміщує чорний лелека свою домівку на на високих деревах, здебільшого старих дубах та соснах, здебільшого на бічній міцній гілці, але бувають і на центральному стовбурі.
Читайте також:
- Стали відомі подробиці розслідування справи білоруса та киянина, у яких виявили нелегальну зброю
- Видали у Франківській поліклініці: на кордоні затримали чоловіка з підробленим сертифікатом про вакцинацію (ФОТО)
- Замах на “Патлатого”: чому в Івано-Франківську відклали розгляд апеляційної скарги ймовірного кілера
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram,Youtube та Telegram