Ринок землі на Прикарпатті надзвичайно пасивний. Люди не квапляться продавати свої ділянки через низьку вартість землі. А влада територіальних громад не поспішає проінвентаризувати площі, щоб у подальшому мати додаткові надходження до бюджету.
Таку думку висловив сьогодні на нараді в Івано-Франківській ОДА Олег Шастко (за трибуною) – в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, повідомляє ПІК.
“Ринок землі запущений в Україні з 1 липня цього року. За інформацією, яку ми маємо, на цей час укладено всього 128 правочинів про продаж землі. Продали 236 гектарів. Чи дає це підстави говорити про шалений розпродаж української землі? Звичайно, що ні”, – сказав Олег Шастко.
Він також додав, що середня вартість одного гектара склала 19,1 тисячі гривень. Тож люди не квапляться продавати свої паї, розуміючи, що ціна на землю ще не є достатньо сформована.
Тим часом занепокоєння викликає ситуація із землею багатьох територіальних громад.
“Для того, щоб земля була джерелом надходження подвоєних коштів до місцевих бюджетів, необхідно мати відповідну документацію на землю. Зокрема, треба поновити нормативно-грошову оцінку земель. На проведення цієї роботи в області передбачено 1,2 млн. гривнень субвенції. На жаль, значна частина громад не квапиться скористатися цією можливістю та підготувати свої землі до ринкових відносин”, – сказав Олег Шатько.
Виглядає на те, що влада на місцях не особливо турбувається про наповнення бюджетів громад.
Читайте також:
- Оцінка експерта: чому Прикарпаття пасе задніх з продажу землі
-
У Галичі облаштовують велосипедно-пішохідну доріжку побережжям Дністра (ФОТО)
- Ваш гороскоп на тиждень 27 вересня – 3 жовтня
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг