Василь Головецький влаштував у селі Свершківці, що на межі Прикарпаття та Тернопільщини, баштан.
Чоловік вирощує там кавуни вагою 6-15 кілограм та 2-3-кілограмові дині. Про тонкощі баштанного господарювання господар розповів журналістці ПІК.
«Я — підприємець, багато волонтерив на Сході, і хочу, аби в Україні, був мир, процвітання, а люди багатіли. Але при родючих ґрунтах і чималих інших багатствах у нас, на жаль, поступу до заможності немає», — каже пан Василь.
Влаштувати баштан на власному городі чоловіка спонукало не лише бажання, а й цікавість до історії рідного краю, використання його кліматично вигідного географічного розташування.
Місцевість майже з усіх боків оточена дністровськими кручами, які затримують тепле повітря. Тому в селі є майже середземноморський клімат. Тут ще з ХІХ сторіччя вирощували нетипові для цього регіону овочі, ягоди та фрукти. Вирощували і кавуни та дині.
Робили це і в радянські часи.
«І як не прикро, але коли настала Незалежність України, про сільське господарство, замість його розвивати, поступово забули і занедбали. А я дуже люблю кавуни та дині, тому вирішив, що спробую їх виростити. І мої рідні, друзі, знайомі, сусіди, близькі й далекі та зрештою всі односельці смакуватимуть. Тим паче, що й клімат у нас змінюється», — продовжує господар.
Насіння баштанних чоловік купував у спеціалізованих магазинах, посадив у ґрунт, на якому попередньо нічого не росло. Земля була під чорним паром. Про сорти не думав, вибрав навмання і зараз їх назви не знає, бо пакетики, в яких було насіння, не зберіг.
Садив ягоди у травні. Ані органічними, ані «хімічними» добривами не посипав. Мовить, що вродило «на чистій землиці». Майже не було на баштані й шкідників. Від 25 серпня і дотепер (початок жовтня) Василь Головецький збирає чималенький урожай.
На баштані в чоловіка кілька сотень кавунів та динь. Кавуни важать 6-15 кілограм, у діаметрі — 25-35 сантиметрів. Дині вагою 2-3 кілограми. Скільки чого зібрав, господар не підраховує.
Свій урожай не продає, а смакує з друзями та родичами. Може поділитися кавунами і динями і з туристами, які часто сплавляються Дністром. Та чоловік не відкидає думки, що в майбутньому спробує вирощувати ягоди на продаж.
Надалі Василь Головецький мріє спробувати садити інші екзотичні овочі та фрукти. Які? Ще достеменно не знає, але взимку буде читати історичні книжки та дізнаватись, що садили в селі в ХІХ сторіччі. Те й буде відроджувати.
Злата Леміш.
Фото Ігоря Нагірного
Читайте також:
На Прикарпатті затримали на хабарі у 2 тис дол США заступника голови ОТГ (ФОТО)
Нові гроші. На честь Івана Піддубного (ФОТО)
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг