Трансплантація у критичних ситуаціях дає шанс на порятунок та повноцінне життя.
На цьому сьогодні, під час виїзного засідання підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету Верховної Ради України, наголосила голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, пише ПІК.
Як писала недавно ПІК, 54-річний чоловік помер від травми несумісної із життям. Попри трагедію його родина дала згоду на забір органів. Для порятунку інших людей трансплантацію провели в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні – силами бригад з Києва, Львова та власне ОКЛ.
Сьогодні голова підкомітету Верховної ради Оксана Дмитрієва привітала медиків зі здобутками щодо проведення трансплантацій на Івано-Франківщині і зазначила, що вже чітко прописані порядок проведення трансплантацій та умови відповідальності.
Також наголосила, що для здійснення пересадок органів лікарням необхідно отримати ліцензію та оснастити медичний заклад обладнанням. Разом з тим, повинні бути створені консиліуми лікарів для встановлення діагнозу «клінічна смерть мозку».
«Незважаючи на пандемію коронавірусу, лікарі продовжують здійснювати пересадку органів, тим самим рятуючи людське життя. Сьогодні в медичних закладах, які мають відповідні ліцензії та необхідне обладнання, здійснюються всі види трансплантацій», – розповіла Оксана Дмитрієва.
Проте зазначалося, що за попередній рік Україна спрямувала понад один мільярд гривень на трансплантацію органів, які відбувалися в інших країнах.
До слова, станом на 25 жовтня в області на обліку перебуває 81 пацієнт з пересадженими органами. Щорічно ця кількість збільшується. За останній рік маємо приріст 11 осіб.
Читайте також:
На Прикарпатті виявили понад сто випадків порушень карантину
У Львові директорку гімназії притягнули до суду за порушення карантину
Ваш гороскоп на тиждень 25-31 жовтня