У погожий і сонячний суботній день члени франківського Ротарі-Клубу вчергове зібралися разом заради шляхетної місії – озеленення планети, пише ПІК.
Садили дерева в районі села Олешів на Тлумаччині. Наш журналіст зустрілася з Президентом Клубу, інженером-конструктором Миколою Огнистим, який був організатором цієї акції, і розпитала про реальну справу?
Микола Огнистий – президент Івано-Франківського Ротарі-Клубу 2020-2021р.
п.Миколо, скільки Ротарійців прийшло сьогодні, щоб взяти участь в акції озеленення?
Приблизно 25 чоловік в суботу працювали на висаджуванні дерев. Це члени Івано-Франківського Ротарі-Клубу та їх родини: дружини, чоловіки, діти. Разом із працівниками Івано-Франківського лісового селекційно-насіннєвого центру під керівництвом Миколи Озарківа ми з великим задоволенням садили ці деревця, бо усвідомлювали важливість своєї роботи для довкілля. Оскільки головним гаслом Клубу є цитата: “Служіння понад своє Я”, ми завжди ставимо інтереси громади, суспільства понад свої власні. Загалом, ця акція є Всеукраїнською і сьогодні багато Ротарі-Клубів нашої країни висаджували дерева.
Озеленення – це лише один з напрямків діяльності Ротарі. Чим ще ви займаєтеся в рамках свого служіння?
В нашій організації є дуже багато напрямків: обмін школярами і студентами, медична допомога провідних європейських лікарів нашим громадянам, різноманітні навчальні, мистецькі, культурні проекти, грантові програми. Франківський клуб також бере активну участь у таких проектах і програмах.
Цікаво, а хто входить до вашого Клубу, хто може стати його членом?
Ротарійці – це звичайні люди різноманітних професій, статусів і віку.В нас є і закордонні студенти, і місцеві бізнесмени, і хлопці, що пройшли АТО. До нас вступають лікарі, підприємці, інтелігенція, ай-тішники, інженери, банкіри, будівельники, представники релігійних установ тощо. Загалом, принципом членства у Клубі є те, що до нас приходять найкращі експерти в різних галузях. Тому, коли в тій, чи іншій громаді виникає якась проблема, у нас обов’язково є експерт, який розуміється на ній і зможе допомогти у її вирішенні.
А за якими принципами будується робота Клубу?
Це відбувається власними силами та за власні кошти, як, наприклад, сьогодні. Або, якщо це великий, глобальний проект, то можна отримати дотацію, чи грантове забезпечення для його втілення. Головне, щоб у людей були цікаві, і корисні для громади ідеї і бажання їх втілювати. Проте, ми об’єднуємося не лише заради благочинності і меценатства. Одією з головних засад Ротарі є комунікація між людьми, спілкування і доступність. соціальне партнерство. Сьогоднішня акція – яскравий тому приклад, бо Ротарійці і зробили корисну, добру справу, і з задоволенням провели час з друзями.
До слова, ротарійцями в свій час були відомі особистості: Принц Чарльз, Джон Кеннеді, Уінстон Черчиль, Маргарет Тетчер, Біл Гейтс, Ангела Меркель.
ДОВІДКОВО:
Ротарі – це міжнародна добровільна клубна організація, що об’єднує 1,2 мільйона членів – лідерів, що вирішують різноманітні проблеми і називаються Ротарійцями – які об’єднують людей та діють, створюючи тривалі позитивні зміни. Вони щодня вкладають свою пристрасть, доброчесність та розум у проєкти, що матимуть тривалу дію. Вже понад 115 років Ротарійці об’єднують культури та з’єднують континенти, щоб разом відстоювати мир, боротися із неписьменністю та бідністю, забезпечувати людей чистою водою та викорінювати хвороби.
Розмову вела Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото: Микола Огнистий
Читайте також:
- Стало відомо, як Україна встановила світовий рекорд з озеленення планети
- Озеленення Коломиї: скільки дерев та кущів прикрасять місто
- Мешканців Пасічнянської ТГ запрошують створити парк громади
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtubeта Telegram
Читайте нас у тг