Юля Кривко з Івано-Франківська упроваджує в декор новий екологічний тренд. В Україні це ще не дуже поширений, але модний вид прикрашання приміщень та речей. Про цікаву новинку та як доглядати за виробами, що декоровані мохом, майстриня розповіла журналістці ПІК.
Юлія за фахом турменеджерка. Працювала у сфері готельного бізнесу на відомому прикарпатському гірськолижному курорті. Оздобленням речей стабілізованим мохом розпочала, коли пішла в декрет.
«Я не можу сидіти без роботи. І хоча бути мамою — велика праця, хотілося ще реалізувати себе як мисткиня, бо давно думала про це», — розповідає жінка.
Спочатку молода матуся створювала декоративні віночки для дверей та інтер’єру. Та коли побачила вироби декоровані мохом, то зрозуміла: ось те, чим вона буде займатися.
«Аби декорувати мохом речі, довелося багато вчитися, переглядати майстер-класи в Інтернеті, багато читати, пробувати. І в мене все вийшло. Та вдосконалююся я кожен день», — продовжує співрозмовниця.
«А що таке стабілізований мох, чи його можна назбирати в Карпатах?», — запитую майстриню.
«Це не простий мох, що росте біля дерев десь іу парку, чи навіть в Карпатах. Його вирощують та збирають у скандинавських країнах і розвозять по світу. Мох обробляють (стабілізують) спеціальними нешкідливими речовинами і він має стійкий вигляд та переважно зелений, природний колір», — пояснює Юля.
Таким мохом оздоблюють стіни, стелі, частини кімнат в приватних будинках та офісах, панелі, меблі, картини, годинники, панно, кашпо, вивіски-логотипи, годинники. Також із нього роблять декоративні деревця.
Для роботи Юлія купляє мох у перевірених інтернет-магазинах. Працювати з цим матеріалом, за словами декораторки, непросто, бо мох крихкий, і його треба обережно перебирати, очищувати від гілочок.
Дизайн майбутніх виробів жінка узгоджує з одним з одеських майстрів. Якщо ж майстриня робить деревце, то формує з моху кулясту крону. Коли потрібно, Юлія Кривко забарвлює мох спеціальними фарбами. Та із практики виходить, що людям більше подобається цей елемент декору зеленого кольору, бо він надає свіжості та природності приміщенню чи речам.
На прикрашання однієї речі жінка бере від 50 грам до кількох кілограм моху. Щоби декорувати одну річ, майстрині потрібно від 2 до 6 годин в залежності від величини виробу. Зберігати речі, декоровані стабілізованим мохом, Юлія радить на відстані близько 2 метрів від опалювальних приладів, у зволожених приміщеннях.
Але зволожувати чи обприскувати сам мох не варто, бо коли на нього потрапить вода, він стане сухим та крихким. Також не варто, аби на вироби декоровані мохом потрапляли прямі сонячні промені, бо він втратить колір. Раз на 3 місяці такі вироби треба чистити за допомогою холодного струменя повітря з фена.
Злата Леміш.
Фото надала Юлія Кривко.
Читайте також:
Про колекцію чашок виховательки дитсадка з Верховини, що додає людям оптимізму (ФОТО)
Франківчанка Олександра Кочинаш створює розвивальні книжечки для малюків (ФОТО)
У Косові пройшов флешмоб української хустки: у ній була й очільниця району
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtubeта Telegram
Читайте нас у тг