Навесні під час сезону розмноження Ведделлів (з вересня до листопада) українські вчені цілодобово записували їхні підводні співи. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр, пише ПІК.
“Для цього в двох протоках біля нашого острова в лунках, які активно використовували тварини, були встановлені 2 акустичні рекордери. Дослідники отримали численні записи самців, самиць і дитинчат”, – йдеться у повідомленні.
Аналіз цих даних за допомогою спеціальної програми дозволить отримати нову інформацію про звуки та підводні комунікації тюленів, зокрема в ультразвуковому спектрі.
Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно виявили ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Це різні «цвірінькання», «свисти» і «трелі», що іноді навіть нагадують звуки бластерів із «Зоряних війн». Десь п’ята частина підводних співів відбувається якраз на таких частотах – вищих за діапазон людського слуху: від 20 до 50 кГц, а деякі можуть сягати 200 кГц.
До слова, тюлені Ведделла – найпівденніші ссавці, які чудово пристосовані до життя в одному з найхолодніших регіонів планети. Вони здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, подекуди пірнаючи на глибину понад 600 м. Щоб ковтнути повітря, роблять лунки або використовують тріщини в кризі.
Читайте також у ПІК:
- Через 80 років знайшли в Німеччині останки українських солдатів: з яких областей
- Стало відомо, туристи із яких країн витрачають в Україні найбільше коштів
- За хвилею псевдомінувань на території України стоїть Росія – СБУ
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг