15 лютого — свято Стрітення Господнього. У цей день православні та греко-католики посвячують у храмах свічки, які згодом несуть додому та наділяють чудодійними властивостями. В народі кажуть, що поставлена і запалена на підвіконні стрітенська свічка може відвернути від господи щонайменше грім і блискавку.
Менеджерка Надія Довганюк із донькою Іриною, ученицею 8 класу коломийського ліцею №2, виробляти декоративні свічки почали нещодавно. Але вже досягли успіху. Про особливості роботи напередодні Стрітення розповіли журналістці ПІК.
«Ми творча родина, дуже любимо робити щось своїми руками. Кілька місяців тому Іринка побачила в Інтернеті різнокольорові декоративні свічки. Донька вирішила спробувати сама зробити такі ж. Про затію розповіла мені», — каже Надія Довганюк.
Мати з донькою замовили в Інтернеті натуральну вощину та взялися за роботу, ще не знаючи, що в них все вийде. Звісно, спочатку були творчі невдачі. Та згодом Надія з Іриною почали ретельно переглядати в мережі майстер-класи з виготовлення свічок.
Особливістю виробів Надії та Ірини Довганюк є те, що всі їхні свічки мають напрочуд приємний запах, адже мати з донькою купляють ароматизовані листки вощини.
«У них додають натуральні барвники та ефірні олії лаванди, апельсину, м’яти, іланг-ілангу, анісу, бузку. Через це свічки мають і чудовий запах, і навіть лікувальний та профілактичний ефект. Найперше через те, що сам віск корисний бо в ньому є прополіс. Коли він згорає, дезінфікує приміщення. А додані ефірні олії заспокійливо діють на нервову систему, вбивають бактерії й віруси. Тому навіть дим від таких свічок є лікувальним», — пояснює співрозмовниця.
Мати з донькою беруть ароматизовані листки вощини, скручують їх, вставляючи всередину гніт, який міцно закріплюють знизу виробу та затискають по всій довжині свічки.
Далі стрітенські атрибути прикрашають сухоцвітами, кольоровими стрічками, намистинками і мереживом. Кожна святкова свічка від Надії та Ірини Довганюк заввишки 26 сантиметрів, 2-4 сантиметри в діаметрі та важить 40-50 грам. За словами старшої майстрині, щоби зробити та прикрасити одну свічку, треба витратити 40-50 хвилин.
Горітиме найменша свічка в середньому 4 години. Адже 10 грам воску із гнотом завтовшки два міліметри горить годину. Насамкінець майстриня радить хоча би раз в тиждень палити в своїх помешканнях протягом 1-2 годин воскові прості або ароматизовані ефірними оліями свічки, тоді й хворітимете менше й добрий настрій матимете.
Священник ПЦУ Василь Гнатів додає, що стрітенські свічки особливі, бо при їх посвяченні читають спеціальну молитву. Їх використовують у різних потребах. Запалюють під час спільних родинних молитов на свята; коли моляться у тривозі за рідних, просять Бога допомоги у налагодженні життєвих справ, вирішенні проблем; під час молитов за хворих, а також, у час смерті. А ще стрітенську свічку засвічують під час стихійних лих: посух,сильних дощів, бур з громами та блискавками. Проте треба пам’ятати, що це не свічка, а Бог захищає і допомагає.
Злата Леміш.
Фото від Надії Довганюк.
Читайте також:
- За все відповідає мозок, і за музичні вподобання теж – Василь Тимків, директор філармонії на Прикарпатті (ФОТО)
- На Прикарпатті мама 9 дітей – бабуся 7 онуків – ґаздиня великої господарки постійно малює (ФОТО)
- У Франківському Палаці Потоцьких зацвіли перші підсніжники (ФОТО)
- Ваш гороскоп на тиждень 14-20 лютого
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram,Youtubeта Telegram
Читайте нас у тг