Будівництво розпочалось в 1898 р. Заклад будували за тодішніми межами міста, де воно мало півторагектарну ділянку на території Княгинина-Села. Проект розробив міський будівничий К. Захаріясевич, збудувала фірма Д. Лібесмана. Урочисте відкриття відбулось в березні 1899 р. в честь 50-річчя вступу на австрійський трон цісаря Франца Иосифа I.
Комплекс складався з двох симетрично розташованих корпусів, позаду – їдальня і шпиталь. Тут знайшли притулок порівну християни та іудеї, всього 72 особи. Обидва корпуси були двоповерхові, в стилі псевдокласицизму. В цю будову магістрат уклав 80 тисяч ринських.
Під час Першої світової війни корпус, в якому містились євреї, був зруйнований. Довелось убогим надалі тулитися в одному будинку, а єврейська громада постійно нарікала, що її громадян обійшли. Нині будинок, що залишився (вул. Галицька, 101), займає музична школа № 3.
Ця цікава за архітектурою й історією споруда, якій минуло 120 років, не віднесена до пам’яток архітектури хоча б місцевого значення. А того, безумовно, заслуговує.
За матеріалами Михайла Головатого
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг