На той час його фірма, що знаходилася по вул. Казимирівській, 93 (нині вул. Мазепи), налічувала 12 парадних карет, які можна було орендувати за низькими цінами для весілля, взяття шлюбу чи поїздки на бал, писала історик Олена Бучик.
Фірма Сівінського користувалася протекторатом Високого крайового відділу. Мається на увазі виконавчий орган Галицького сейму, тобто уряд, який контролював нижчі органи самоуправління й виконував доручення сейму.
Мабуть, таке високе покровительство допомогло Сівінському розвивати бізнес, бо з 1 листопада 1913 р. в місті успішно діяла служба таксі з денною і нічною таксою (на третину вищою). Машина зазвичай перевозила трьох пасажирів, якщо ж їх було більше, доводилося платити за нічною таксою.
Стоянка таксі розміщалася біля готелю “Уніон” (нині вул. Незалежності, 4), а викликати машину можна було за номером 1-23. Вже в ті давні часи розрахунок за таксі проводився за таксометром (він був винайдений у 1891 р.).
Звичайно, таксистам не дуже подобалося це нововведення, адже воно заважало приховувати частину прибутку від господаря й завищувати ціну для пасажирів, посилаючись, наприклад, на складні погодні умови. Але власник служби таксі, очевидно, всіляко намагався забезпечувати гідний сервіс.
Читайте також у рубриці “Ретро Франківськ“:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг