![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 1 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278554031_3894326480792431_5128812287314413383_n-scaled.jpg)
Екскурсія розпочинається
До Івано-Франківська від початку війни приїхало багато цікавих людей. Серед них митці, письменники, художники, музиканти, професура. Трохи звикнувши до нових життєвих обставин, вони стали вести у Франківську активну творчу діяльність, пише ПІК.
Журналістка ПІК побувала на інтерактивній лекції-екскурсії, яку проводив найвідоміший, найзатребуваніший і найхаризматичніший гід України Ервін Міден. До слова, він проводить цікаві авторські костюмовані екскурсії в гумористичному форматі.
Два роки тому про творчість Ервіна дізналися як мінімум 3 мільйони людей, бо один із туристів зафільмував екскурсовода під час роботи й опублікував його на Ютубі, де відео набрало більше трьох мільйонів переглядів.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 3 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278399807_515715216860341_4889504105780899275_n.jpg)
Ервін Міден, історик, екскурсовод
Цього разу екскурсія почалася біля Ратуші у Франківську, де багаточисленній аудиторії запропонували стати в коло, взятись за руки і помолитися за Перемогу України в кровопролитній війні з росією, за мир на нашій багатостраждальній землі.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 4 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278493829_3894326340792445_9010956361184292385_n-scaled.jpg)
Коло єднання і спільна молитва
Про ідею пізнавальних екскурсій розповіла начальник Відділу туризму та промоцій міста Наталія Гугіль.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 5 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278337750_516250633473466_4103130272403908275_n.jpg)
Наталія Гугіль
– У нас екскурсії проводяться щодня різними гідами і по різних маршрутах. Це ініціатива Яреми Стецика – франківського музиканта, художника, дизайнера. Цю думку підтримала і доєдналася до проекту Франківська міська рада. Ми ще раніше планували провести у нашому місті курси екскурсоводів і запросити п.Ервіна на роль одного з коучів, бо він великий професіонал своєї справи. І так, напевно, склалися зорі, що він опинився саме у Франківську і ми маємо можливість побачити його унікальні екскурсії.
Сьогоднішня подія – це інтерактивна лекція «Чернігівщина: боротьба з Москвою, завдяки якій можна проаналізувати, як протистояли москві вже не одне століття мешканці Чернігівщини».
З лекції присутні дізналися про особливості взаємовідносин українців та росіян на прикладі одного регіону, а також ознайомилися з наслідками війн між двома народами.
Історик дуже вдало провів паралелі між давніми та теперішніми подіями і пояснив, чому став можливим напад путіна на Україну у 2022 році.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 6 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278484635_3894326070792472_7727571353205729310_n-scaled.jpg)
Інтерактивна лекція триває
Ервін Міден викликав у слухачів одностайне захоплення та повагу своєю живою манерою, глибокими знаннями матеріалу, яскравими образами та легким гумором.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 8 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278414195_3894326297459116_8723346444103039556_n-scaled.jpg)
Відвідувачі в захваті від екскурсії
В переповненому залі Ваґабундо не залишилося жодного байдужого, якому було б не цікаво слухати чернігівського історика. В фіналі свого виступу п.Ервін щиро подякував Івано-Франківську за те, що місто так люб’язно і гостинно зустріло його і закликав присутніх посильно допомогти фонду «Повернись живим».
Після лекції люди ще довго не розходилися, ділилися враженнями та дарували екскурсоводу пам’ятні сувеніри.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 9 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278406434_3894326024125810_7306248913147012054_n-scaled.jpg)
Подарунки від франківців
Приємною несподіванкою для гостя став його портрет, який Ервіну презентувала Ірина Чмелик, мистецтвознавець, доцент Кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського Університету.
![Екскурсію Черніговом провів у Франківську сам Ервін Міден (ФОТО) 10 Екскурсія Черніговом пройшла у Франківську](https://pik.net.ua/wp-content/uploads/2022/04/278432396_3894325987459147_7337998199531927912_n-scaled.jpg)
Ірина Чмелик намалювала портрет Ервіна Мідена.
– Я більше теоретик, педагог, але маю художню освіту та інколи в мене виникає непереборне бажання намалювати портрети тих людей, які багато роблять для соціуму своєю діяльністю. Тому, я захотіла виразити вдячність від себе та містян і подарувати п.Ервіну його портрет, намальований від щирого серця, – сказала Ірина.
Після лекції та цікавого спілкування відвідувачі послухали виступ Академічного камерного оркестру “Harmonia Nobile” Івано-Франківської філармонії.
Як бачимо, Франківськ пропонує гостям різноманітне та насичене дозвілля, демонструючи гостинність та доброзичливість.
Екскурсію відвідала Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото автора
Читайте також
- Нам тут добре і спокійно – кажуть українці здалека під час екскурсійного знайомства з Франківськом (ФОТО)
- У Франківську вперше відбулася автобусна екскурсія
- У Коломиї близько 150 переселенців побували на екскурсіях (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг