Івано-Франківськ

Загарбники зруйнували або пошкодили в Україні 116 тисяч житлових будинків

За попередніми підрахунками, в Україні зруйновано або пошкоджено 116 тис. житлових будинків, у яких мешкали близько 3,5 млн громадян.

mariupol 2

Як передає Укрінформ, про це повідомила заступник директора департаменту житлової політики та благоустрою, начальник відділу формування та реалізації політики з житлових питань Міністерства розвитку громад та територій Світлана Старцева під час онлайн-конференції «Відбудова України. Житло для тих, хто повернувся», пише ПІК.

Станом на 1 червня 3,5 млн українців мають пошкоджене або зруйноване житло. Йдеться про 116 тис. об’єктів загальною площею 14 млн кв.м.

«З них багатоповерхових будинків — 12,3 тис. (12 млн кв.м), індивідуальних садиб — 104,1 тис. (1,7 млн кв.м). Незначних пошкоджень (до 25%) зазнали 3,8 тис. багатоквартирних та 24,4 тис. індивідуальних будинків. Відновлення шляхом нового будівництва потребують 30 тис. багатоквартирних та 27,3 тис. індивідуальних будинків. Капітального ремонту або реконструкції — 58,5 тис. багатоквартирних та 52,6 тис. індивідуальних будинків», — повідомила Старцева.

За її словами, наразі активно обраховуються загальні збитки, заподіяні житловому фонду. Попередньо ця сума вже перебільшує 100 млрд гривень.

«Але ця робота ще не завершена, ми не скрізь маємо доступ до об’єктів, немає реальної інформації щодо руйнацій, немає оцінки відповідних фахівців», — наголосила вона.

Наразі в Мінрегіоні напрацьовуються варіанти концепції програми із формування фондів житла, будівництва та надання для проживання або викупу з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом. Ця концепція активно обговорюється в профільних колах та проходить певні погоджувальні процедури в органах влади.

Так, у короткостроковій перспективі (до кінця року) планується забезпечити громадян місцями тимчасового перебування/розміщення шляхом сприяння безоплатному транзитному/тимчасовому розміщенню у закладах державної, комунальної або приватної власності, безоплатному розміщенню в приватних житлових будинках.

«Ще одним інструментом, що сприятиме прихистку внутрішньо переміщених осіб, має стати виплата часткової компенсації вартості оренди власникам вільного житла для розміщення переселенців. Кабмін розробляє відповідну постанову для стимулювання таких власників», — повідомила Старцева.

У середньостроковій перспективі, до кінця 2025 року, Мінрегіон планує збільшити кількість приміщень житлового фонду, призначеного для тимчасового проживання, шляхом викупу та нового будівництва; розміщення на приватних ділянках тимчасових споруд для життєзабезпечення населення; проведення робіт з ремонту будинків з незначним пошкодженням; капітального ремонту/реконструкції для переведення приміщень нежитлового фонду у житловий; надання компенсації за зруйноване майно.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено