На Косівщині під гаслом “етнічно та екологічно”, у Музеї відбулася презентація дебютної виставки колекції одягу бренду. Його засновниця – Галина Томащук – ткаля у 5-му поколінні. Про це повідомляє Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, пише ПІК.
“Я виросла під ткацьким верстатом бабусі. Бабця Гафія, якій нині 92 роки, виготовляла на замовлення ліжники у рідному селі. Мама Галини – Анна Рибчук також займається родинним ремеслом”, – згадує пані Галина.
Новітній крій та дизайн поєднується з ткацькою технологією, яка майже не зазнала змін з минулих століть.
“Багато часу вимагає підготовка пряжі: зістрижену з овець вовну запарюють гарячою водою та миють у холодній, сушать, відбирають за відтінками, фарбують, розчісують. Пані Галина не випадково назвала свій бренд “Веретено”, адже кожен виріб створює з ниток, спрядених за допомогою цього архаїчного знаряддя. Після прядіння ниток на 100-літньому ткацькому верстаті народжуються деталі виробів”, – йдеться у повідомленні.
Заключним етапом обробки є декількагодинне холодне валяння у «валилі» при водяному млині. Після цього тканина стає щільною та міцною. Одяг, створений за такою технологією, – екологічний, теплий, зручний та затишний.
Серед колекції бренду є моделі з довговорсовою поверхнею, що нагадує хутро. Створюючи їх, Галина Томащук надихалася автентичним гуцульським одягом – гунею.
Читайте також у ПІК:
- Графічні рефлексії: у Коломиї презентували роботи художника зі Швеції Людвіга Одмана
- “Тримаємо оборону та лупимо москалів”: воїн-росомаха з Косівщини воює на передовій
- Мер Косова розповів, чому в громаді завжди проблеми із дровами
- Фіни зв’язали понад 20 тисяч вовняних шкарпеток для українських військових (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram