Івано-Франківщина приймає бізнес-делегацію з прифронтових регіонів країни вже не вперше. 15 листопада відбувся восьмий, та, відповідно, останній бізнес-тур в рамках проєкту «Розвиток бізнес сектору України». Стосувався він сфери інформаційних технологій та був дещо нестандартний: адже окрім, відвідування компаній, учасники брали участь в панельних дискусіях на актуальні теми в час війни.
ІТ- сфера на Прикарпатті останніми роками розвивається стрімко. Немало ІТ-компаній розташовуються саме в Івано-Франківську, адже, з однієї сторони, це місто комфортне для життя, а з іншої, у нас достатньо кадрового ресурсу для потенційного росту компаній в цій галузі. Проте і цієї сфери торкнулася війна.
«Близько 20 тисяч ІТ-фахівців переїхали в нашу область. Моя задача полягала в тому. Щоб максимально допомогти компаніям з релокацією. Зараз в ІТ-сфері відчувається скорочення вакансій. Це сигнал того, що компанії обережно ставляться до планів на розвиток», – сказав заступник голови Івано-Франківської ОВА Богдан Футерко.
В цілому, сьогодні відбулося три панельні дискусії, що стосувалися ринку талантів, освіти, ринку нерухомості та можливостей для ІТ-компаній.
«З ІТ-кластером у нас вже давно щільна співпраця, і ми реалізували чимало заходів. Близько 5000 людей з Івано-Франківської громади залучені в ІТ-сферу. І компанії продовжують обирати Івано-Франківськ для відкриття офісу. Це зручне місто для життя, вартість проживання є, порівняно, нижчою, при цьому хороша якісь освіти, комунікацій», – сказав міський голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.
Окрім того, учасники з прифронтових територій мали змогу побачити нюанси роботи в таких ІТ-компаніях як «Softserve» та «Intellias Ukraine», а також компанії «Екструзія в русі», релоковане підприємство з 3D-друку.
«Хоча «айтішники» мобільні, бо, по суті, можуть працювати з ноутбуком будь-де, проте все одно вони постраждали. Закордонні клієнти стали все менше обирати українські команди, бо це ризиковано. Також вони хвилюються за безпеку своїх даних. Зараз все залежить від нашої перемоги», – сказав Іван Дячишин, керівник офісу «Intellias Ukraine» в Івано-Франківську
«Робіть свою справу добре, як ніколи. Щоб війна – це був єдний аргумент, який може змусити клієнта задуматись піти з України чи вашої компанії», – порадив колегам в галузі з прифронтових регіонів Володимир Якубовський, delivery manager “Avenga Ukraine”.
Керівники ІТ-компаній з прифронтових територій зазначають, що дуже важливо проводити такі бізнес-тури, особливо, в час, коли кожен бізнес страждає від воєнних дій, а, відтак, шукає нові можливості. А завдяки таким знайомствам якраз такі можливості і знаходяться.
Важливим аспектом сьогодні також є ІТ-освіта. Ігор Мандар, директор «IT STEP Аcademy» в Івано-Франківську, яка співпрацює з найбільшою ІТ-компанією в Українці – EPAMом, а також налагоджує співпрацю з ІТ-Кластером, розповідає, що ІТ-освіта сьогодні – це вагомий аргумент для будь-якої людини, незалежно від того, в якій сфері працює. Саме такі бізнес-тури, на думку пана Ігоря, є корисною платформою для того, щоб донести людям інформацію про потреби у такій освіті.
“Такі заходи неймовірно потрібні для того, аби люди отримали більше інформації саме про ІТ-індустрію. Тому як тільки з’являється будь-яка платформа, де є можливість донести до людей потребу в ІТ-освіті, то я її завжди використовую“, – каже директор франківської “IT STEP Аcademy”.
Варто відзначити, що за чотири місяці відбулися бізнес-тури в сфері сільського господарства, харчопереробної промисловості, деревообробної галузі, індустрії гостинності та туризму, крафтових виробництв, легкої промисловості та великих підприємств.
Попереду – фінальний дводенний форум, в якому візьмуть участь учасники всіх бізнес-турів з прифронтових регіонів та Прикарпаття.
Нагадаємо, що проєкт реалізовує команда Івано-Франківської ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Читайте також на ПІК:
- Що змінилося в легкій промисловості Прикарпаття з початку війни – дізнавалася бізнес-делегація з прифронтових регіонів (ВІДЕО)
- Великий бізнес Прикарпаття: як налагодити співпрацю в умовах війни (ВІДЕО)
- Як створити магніт для туристів та не набити “шишок”: на Прикарпатті відбувся бізнес-тур в сфері туризму (ВІДЕО)
- Заморожування ягід та виробництво молока: що українські підприємці побачили в бізнес-турі на Прикарпатті (ВІДЕО)
- Крафтові виробництва Прикарпаття: учасники міжрегіонального бізнес-туру відправились на Косівщину та Коломийщину (ВІДЕО)
- Аграрна Рогатинщина приймає делегацію: що показують місцеві підприємці (ВІДЕО)
- Шість громад Прикарпаття отримали допомогу для переселенців (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг