Неподалік станції «Академік Вернадський» в Антарктиді розпочався «пінгві-бум».
Про це повідомляється на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
“Знаємо, що багато хто чекав на цю новину! Отже, на нашому острові народилося перше пінгвінятко в цьому сезоні. Воно неймовірно миле, сіреньке й зовсім крихітне, але вже тоненько пищить. Поки ми готували цей допис біля станції почався справжній пінгві-бум: малюки стали вилуплюватися з яєць в різних частинах острова, і в цей момент їх там уже до десятка”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що пташенят, як і перші яйця, знайшли біологиня Марта Дзиндра та сисадмін Володимир Хомко.
“Моніторинг гнізд пінгвінів на нашому острові Галіндез – це частина щоденної роботи біологів, але от саме нині ми порахували за днями, що з перших яєць якраз мають почати вилуплюватися пінгвінята. Перевірили гнізда на мисі Пінгвін-поінт, де в листопаді виявили найперші яйця, але там було тихо. Потому вирушили на сусідній мис Піджн-поінт. Підійшли до гнізд, затихли – і тут почули зовсім тоненький голосок малечі, а відтак – побачили й горду матусю”, – розповіла про знахідку Марта Дзиндра.
Нагадуємо, що йдеться про субантарктичних пінгвінів – це найпоширеніший вид на острові Галіндез.
“Перший місяць малюки залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потому дитинчата почнуть об’єднуватися в ясла, щоб уже і мама, і татусь могли одночасно ходити за крилем в океан. Також десь за місяць відбуватиметься процес линьки: сірий пушок пташенят змінюватиметься на звичне чорно-біле пір’я”, – розповіли в науковому центрі.
Читайте також:
- В Іспанії вчені виявили скамʼянілості черепахи завбільшки з легковик
- В Австралії знайшли лапи найбільшого вимерлого птаха на Землі
- Телескоп Хаббл зробив знімок космічного об’єкта, що нагадує “замкову щілину” (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram