54% українських учителів мають професійне вигоряння, а 75% школярів – прояви стресу, ідеться в дослідженні GoGlobal.
У центрі опитування освітян – проблеми адаптації в школах ВПО, зміни в портреті учня, професійне вигоряння й потреба в психологічній допомозі, передає The-Village.
«Результати дослідження можуть стати картою потреб, які необхідно буде вирішити в процесі реформування освіти в Україні», – вважає директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.
Серед проявів стресу – тривожність, стурбованість, відсутність мотивації до навчання, апатія, байдужість, розгубленість і неуважність. Крім того, соціологи зазначають, що діти швидко подорослішали й стали більш серйозними й відповідальними.
80% опитаних освітян говорять про зростання завантаженості, а трохи менше ніж половина з них визначила психологічну допомогу потребою номер один.
Крім того, учителі потребують знань і вмінь про те, як діяти в екстремальних ситуаціях (46%), допомогти окремим дітям (37%), виявляти ознаки стресу в інших (29%) і вирішувати конфлікти між дітьми (18%).
Під час проведення навчального процесу онлайн учителі відчувають потребу в технічних і практичних аспектах – допомоги з проведенням уроків і втіленням в життя методичних рекомендацій. Також 71% опитаних освітян скаржиться на відсутність інтернету
Дослідження проводили з 25 листопада по 22 грудня 2022-го серед учителів, директорів і заступників директорів українських шкіл.
Читайте також:
- У Франківську розглядають варіант, щоб діти швидше вийшли до школи – Марцінків
- В університетах хочуть створити smart-укриття: деталі
- Особливості вступної кампанія 2023 року: випускники складатимуть НМТ
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг