Новий законопроєкт про пенсійну реформу передбачає обов’язкову участь у накопичувальній системі всіх працівників віком до 55 років, пише “Слово і Діло”.
Нагадаємо, що в Україні діє змішана пенсійна система, домінує в якій солідарна (накопичувальні пенсії – виключно добровільні). І проблема в тому, що працюючого населення, яке сплачує внески, стає менше, а пенсіонерів більше.
Законопроект передбачає обов’язкову участь у накопичувальній пенсійній системі всіх працівників віком до 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників.
Розмір внесків, які мають сплачувати роботодавці, буде збільшено протягом кількох років: у 2023 році потрібно буде сплачувати 1% від зарплати, у 2024 році – 1,5%, у 2025 році – 2%. Держава співфінансуватиме внески на паритетних засадах за рахунок держбюджету.
Детальніше – на інфографіці:
Передбачається, що до 2026 року внески акумулюватимуться в уповноваженому державному пенсійному фонді, а потім буде можливість переказати кошти в будь-який інший фонд або залишити в державному.
Автори законопроєкту наголошують, що пенсійні накопичення охоронятимуться від знецінення та інфляційного впливу за рахунок їхнього інвестування у переважно консервативні грошові інструменти.
Читайте також:
- З 2023 року всі працевлаштовані українці матимуть свої пенсійні накопичувальні рахунки
- В Україні стартувала масштабна перевірка пенсіонерів: що відомо
- Українці, які працювали в Росії не зможуть отримувати українську пенсію
- Який потрібен стаж, щоб вийти на пенсію у 60, 63 чи 65 років – розрахунок
- Після індексації середній розмір пенсії перевищить 5 тисяч гривень, – Шмигаль
- Українцям з найменшими пенсіями вперше підвищать виплати: деталі
- Перерахунок пенсій у березні: кому підвищать виплати
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг