Не сплачувати за комунальні послуги можуть пенсіонери, які у сільській місцевості та в селищах міського типу працювали, зокрема, педагогічними чи медичними працівниками, фармацевтами, бібліотекарями, працівниками із захисту рослин, пише ТСН.
Але є одна умова, 100% знижка на оплату надається у тому році, якщо середньомісячний дохід пенсіонера за 6 місяців не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. 2023 року — це 3760 грн. Пільга призначається на 12 місяців від того місяця, коли вона призначена.
Отже, якщо за останні 6 місяців середня пенсія не перевищувала 3760 гривень, зазначену пільгу на оплату комуналки отримати не можна буде. В такому разі можна звернутися за призначенням житлової субсидії до Пенсійного фонду.
Пільга поширюється на сплату:
- Житла (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків та споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком.
- Комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (зокрема транспортування, розподіл та постачання), централізоване опалення, вивіз побутових відходів).
- Палива та скрапленого газу.
Читайте також:
- Пенсіонери зможуть отримати ще один вид виплат: деталі
- Перерахунок пенсій: Україна винна пенсіонерам 43 мільярди гривень
- У Раді пропонують запровадити накопичувальні пенсії: як це працюватиме
- З 2023 року всі працевлаштовані українці матимуть свої пенсійні накопичувальні рахунки
- В Україні стартувала масштабна перевірка пенсіонерів: що відомо
- Українці, які працювали в Росії не зможуть отримувати українську пенсію
- Який потрібен стаж, щоб вийти на пенсію у 60, 63 чи 65 років – розрахунок
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг