Міндовкілля спільно з Державною екологічною інспекцією та Державним агентством водних ресурсів продовжує 24/7 працювати над ліквідацією наслідків катастрофи, здійснювати спостереження за станом довкілля та контроль екологічної ситуації у південному регіоні.
У ефірі Міністр повідомив про результати моніторингу якості поверхневих вод та повітря.
Фахівці Держекоінспекції спільно з фахівцями двох мобільних лабораторій відібрали проби поверхневих вод:
- р. Дніпро у районі парку Дубовий Гай у межах м. Запоріжжя;
- Дніпро поблизу причалу № 7 Херсонського морського торговельного порту;
- р. Інгулець в с. Дар’ївка.
Через підрив росіянами Каховської ГЕС та повені, яка стала наслідком, у воду потрапили пально-мастильні матеріали та отрутохімікати, заявив начальник відділу держеконагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України Олег Павленко у Military Media Center. За його словами, також виявлено холеру та кишкову паличку.
“Ми моніторимо південний округ, щодня відбираємо проби води й робимо аналізи. Дуже великої забрудненості немає, але вже є кілька випадків виявлення холерної та кишкової паличок. З нами паралельно робить аналізи СЕС, яка відстежує санепідеміологічну ситуацію, адже затопило дуже багато населених пунктів, надвірних будівель, каналізацій. Ми досліджуємо воду з хімії, а вони – з біології”, – повідомив Павленко.
Він додав, що на півдні воду з криниць можна буде вживати лише після того, як їх почистять та перевірять зразки в лабораторії. При цьому відкритим лишається питання, як вода сходитиме. Адже, як пояснив Павленко, там дуже важкі й засолені ґрунти. А в нижніх шарах ґрунту присутній гіпс.
Раніше у міністерстві охорони здоров’я закликали не вірити у фейки, які поширюють у соцмережах щодо нібито страшної епідемії холери. На затоплених внаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС територіях можуть виникнути різні хвороби, насамперед – пов’язані з обмеженим доступом до чистої води:
- гепатит А;
- сальмонельози;
- шигельози;
- гострі кишкові інфекції (у т.ч. холера);
- ботулізм.
Водночас у МОЗ пояснили, чи є ризики виникнення холери у ситуації, що склалася, які її основні симптоми та способи захисту від захворювання.
Результати аналізу показали незначні зниження вмісту розчиненого кисню, перевищення заліза та нітритів. Вміст нафтопродуктів у межах норми. По інших показниках відхилення і перевищення не встановлені.
Воду з криниць можна буде вживати тільки після того, як їх прочистять і перевірять зразки в лабораторії.
До теми…
На пляжах Одещини виявили ротавірус, сальмонелу та ротавірус. До води краще не наближайтесь, а воду з криниць не можна вживати, доки її не перевірять спеціалісти.
Читайте також у ПІК:
- Уряд виплатить компенсації постраждалим внаслідок руйнування Каховської ГЕС
- Наслідки підриву Каховської ГЕС: безвісти зниклими вважаються 27 людей
- Через вибух на Каховській ГЕС почало опріснюватися Чорне море – Держекоінспекція
- Підрив Каховської ГЕС: як росія спричинила найбільшу техногенну катастрофу в Європі (ВІДЕО)
- Чи може статися аварія на ЗАЕС внаслідок підриву Каховської ГЕС: зона уражена радіацією
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг