Ціна кукурудзи, яку в нас називають «дитячою» (мабуть, через те, що її полюбляють діти), залежить від величини й від того, звідки її привезли. Найдорожча — закарпатська, за один качан кукурудзи із сусідньої області просять від 20 до 25 гривень. Її продають переважно на ринках великих міст: Івано-Франківська, Коломиї, Калуша, Долини на оптових та поодиноких ятках. Торгують нею, зазвичай перекупники, які самі також закупляють в оптовиків і зрідка у господарів та фермерів.
Кукурудза вирощена в прикарпатських господарствах — менша за розмірами й з не особливо рівними рядами зерен. Проте вона й дешевша. Привозять кукурудзу на торговицю в обласному центрі із Коломийщини, Тисмениччини та Городенківщини.
«Аби виростити кукурудзу. треба подбати про удобрення ґрунту, і перед посадкою вкинути в землю компост або перепрілу органіку від корів або свиней. Так ґрунт стане родючішим, – пояснює Ольга Крамарчук з Коломийщини, яка протягом п’яти років торгує кукурудзою в Івано-Франківську.
Жінка висаджує цукрову кукурудзу лише тоді, коли надворі тепло. Насіння вкидає в ямки завглибшки 5 сантиметрів, відстань між рослинами в рядку — 530-35 сантиметрів, а між рядками від 70 до 80 сантиметрів.
«Це потрібно для того, аби кукурудза виросла гарна та висока, бо якраз на таких стеблах є «товарні» качани», — пояснює господиня.
А ще для доброго росту цукрової кукурудзи потрібна постійна вологість. І коли надворі суха і тепла погода, то великих качанів не буде. Також така кукурудза сприйнятлива до різноманітних шкідників і хвороб. І треба їх завчасно виявляти й при потребі боротися різними способами.
Стиглість кукурудзи визначають за станом зерен на качані, вони повинні бути світло жовті, навіть ближче до білуватого кольору, при натисканні з них повинна «витікати» рідина із невеличким зеренцем. Такі качани називають «молочними» і вони найбільше цінуються. Щойно куплені качани молодої кукурудзи варто якнайшвидше спожити, у холодильнику їх можна тримати не більше 1-3 днів, або ж можна заморозити в морозильній камері. Так кукурудза буду зберігатися до місяця.
«Я готую варену кукурудзу, посипаючи її сіллю, цукром, вершковим маслом, італійськими приправами, копченою паприкою. Смажу її на грилі та просто на відкритому вогні. Злущені зерна консервую, та згодом додаю у супи, салати або як додаток до картоплі чи рису. І всі жителям та гостям Прикарпаття раджу так зробити. Тим паче, що ціна на кукурудзу, думаю, ще зменшиться», — підсумовує пані Ольга.
Сабіна Ружицька
Фото авторки
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг