З початку 2023 року в Івано-Франківській громаді зареєстрували 211 випадків захворювання на скарлатину.
Про це повідомляє лікар-епідеміолог Микола Недоступ, пише ПІК з посиланням на Олешанську громада.
Скарлатина — це інфекційне захворювання, яке характеризується поєднанням загальної інтоксикації, лихоманки, запаленням мигдалин та дрібноточковим висипом.
Хвороба виникає найчастіше у дітей. Після одужання в них формується пожиттєвий імунітет. Повторні випадки захворювання спостерігаються рідко (2-4%).
“У більшості випадків скарлатина починається раптово. Розвивається ангіна, на мигдалинах можливий біло-жовтий наліт. Язик спочатку має біле нашарування, але після 2-3 днів починає очищатися з кінчика і до 4-го дня стає яскраво-червоним, з виокремленими сосочками — так званий малиновий язик”, – йдеться у повідомленні.
Існують відмінні риси висипання при скарлатині:
- Симптом Пастіа. Екзантема локалізується особливо інтенсивно у складках шкіри (ліктьова ямка, місця контакту з одягом).
- Симптом Філатова. Висип не розповсюджується на носогубний трикутник.
- Симптом щипку. При легкому пощипуванні шкіри з’являються нові елементи висипання.
- Білий дермографізм. Якщо провести по шкірі тонким предметом, то з’явиться біла смуга. За 6-7 днів від початку хвороби екзантема зникає, а на місці висипань з’являються ділянки лущення. На ступнях та кистях вони нагадують невеликі пластинки, а на тулубі візуалізується висівкоподібне рясне лущення.
Скарлатину у дитини необхідно лікувати медикаментозно. При цьому треба дотримуватися суворого ліжкового режиму. Лікування важливо почати вчасно, щоб уникнути можливих ускладнень.
Читайте також:
- На Долинщині зафіксували випадок скарлатини
- “Хвороба з холодильника”: у Долинській громаді зафіксували випадок захворювання ієрсиніозу
- На Прикарпатті зареєстрували випадок отруєння грибом невідомого походження
- Випадок сказу виявили на Прикарпатті: подробиці від Держпродспоживслужби
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг