На Тлумаччині місцеві жителі зібрали урожай та відправляють його українським захисникам, розповідає ПІК.
«Цього року горіхів маємо дуже багато. Біля хати моєї матері є троє дерев. Лише з одного назбирала три 3-літрові банки горіхів», — каже Наталія Берладин, мати і дружина вояків.
Ліщинові горіхи жінка збирає у суху, ясну погоду. Якщо горіхи достиглі, то їх дуже легенько обтрясати. Зазвичай, достигають горіхи наприкінці вересня – на початку жовтня. Далі їх треба просушити і правильно зберігати.
«Зберігати горіхи можна протягом аж протягом 4 років в сухому і темному місці. Щоправда температура там має бути не більше 5° C. Якщо температура кімнатна, то термін зберігання їх не більше 1 року. Горіхи складають в мішечки з натуральних тканин. Перед тим, як поставити їх туди, то за словами жінки, їх слід просушити або 2-3 дні надворі або електродуховці при температурі 40-45 °С», — додає Наталія Берладин.
Якщо горіхи без шкаралупи і подрібнені, то термін їхнього споживання стає меншим, до тижня. І зберігати такі треба в скляних банках, ще й в холодильнику.
Для своїх рідних, які захищають Україну, пані Берладин висилає горіхи в мішечках. А ще каже, можна натовкти горіхів та залити їх медом. Це дуже вітамінний та поживний продукт, що допомагає відновити сили.
До речі, з історії відомо, що ліщинові горіхи з медом вживали ще римські легіонери перед тим, як йти в бій.
Із одного ліщинового куща в середньому можна назбирати 5-9 кілограм горіхів. Заввишки ці кущі 2,7 метрів. Навесні, коли кущі поблизу осель варто їх обрізувати, залишаючи кілька пагінців. Це треба робити для того, аби ліщина не ставала «густою», бо такій гущавині плодів не буде, або буде дуже мало.
Сабіна Ружицька. Фото надані Наталією Берладин
Читайте також у ПІК:
- Мисткиня з Тлумача створює неймовірні композиції з кукурудзяного листя (ФОТО)
- На прикарпатських ринках масово пропонують осінні ягоди: які саме та за скільки (ФОТО)
- “Будемо садити квіткові поля Перемоги”: кондитерка з Калуша вирощує кілька сотень сортів жоржин (ФОТО)
- “Татарівський оберіг”: мешканці гірського села на Прикарпатті понад рік допомагають землякам-воїнам (ФОТО)
- Часу не гай – гриба збирай: на Прикарпатті після дощів – розпал осіннього грибного сезону
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг