У Печеніжинській бібліотеці більше року готують для поранених вояків «Вареники Перемоги». Про добру ініціативу дізнавалася журналістка ПІК.
«Усе почалася від запиту самих вояків, які перебувають на лікуванні та реабілітації у коломийському госпіталі та центральній лікарні. Активісти Печеніжинської громади хотіли чимось допомогти захисникам. Вирішили частувати їх домашньої їжею. Ми запитали кухарів медзакладів, що можна би зварити хлопцям. А ті в свою чергу запитали вояків, які відповіли, що дуже хочуть домашніх вареників», — розповідає Світлана Якубенко, директорка Печеніжинської публічної бібліотеки імені В. Грабовецького.
Отож від червня 2022-го майже щотижня у бібліотеці збираються місцеві господині та жінки ВПО, які проживають на території громади і ліплять вареники. Спеціальні дошки-«стільниці» для приготування вареників зробив місцевий столяр.
Господині працюють в кухарських хусточках, халатах, фартушках та рукавичках. Тісто із муки, яєць, олії та води. Його замішують дві жінки: Катерина Бабій з Печеніжина та Ірина Побережнюк з Бахмута. Вони мають неабиякий досвід у куховарстві. Далі інші жінки тісто розтачують та вирізають круги-«варениці», на які кладуть різну начинку.
За словами Світлани Якубенко, у Печеніжині для вояків лише вручну ліплять вареники з картоплею, сиром, м’ясом, картоплею та грибами. Також нещодавно готували млинці з сиром, политі медом. Медом забезпечили місцеві пасічники. За один раз 10-12 жінок віком від 30 до 60 років наліплюють 895-1850 вареників.
Приготоване пересипають мукою, складають у ящики, накривають папером. Ящики ставлять у службову автівку та везуть до Коломиї. Там віддають кухарям медзакладів, а ті одразу варять смаколики та гарячими роздають воякам. Також у медзакладах готують засмажку до вареників, з цибулі на олії.
Пані Світлана каже, що ліпити вареники починають зранку, десь о 09.00, аби на 12.00 привезти їх до Коломиї, а о 12.30 роздати захисникам.
«Під час роботи ми молимося, співаємо та бажаємо здоров’я воякам і найшвидшої перемоги. Отож і цю акцію ми назвали Вареники Перемоги», — підсумовує керівниця печеніжинської книгозбірні.
Сабіна Ружицька. Фото надані Світланою Якубенко
Читайте також у ПІК:
- Прикарпатті збирають урожаї ліщинових горіхів: як їх зберігають та відправляють ЗСУ (ФОТО)
- Мисткиня з Тлумача створює неймовірні композиції з кукурудзяного листя (ФОТО)
- На прикарпатських ринках масово пропонують осінні ягоди: які саме та за скільки (ФОТО)
- “Будемо садити квіткові поля Перемоги”: кондитерка з Калуша вирощує кілька сотень сортів жоржин (ФОТО)
- “Татарівський оберіг”: мешканці гірського села на Прикарпатті понад рік допомагають землякам-воїнам (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг