Перша вагома подія відбулася у французьких Каннах, де зібралася щорічна школа репродуктологів («Summer School of Reproductologist: Ovary in focus»), розповідає ПІК.
Всесвітньовідомі доповідачі — гуру репродуктивної медицини, ділились власним досвідом, клінічними дослідженнями на основі доказової медицини. Зокрема, максимально зосередили свою увагу на важливості системи як яєчників та яйцеклітин, які є центром світу в репродуктології.
«Неймовірно цікаві доповіді та цінна інформація, яка висвітлювалась на даній школі, зможе допомогти удосконалити та покращити медичну допомогу для наших пацієнтів», – поділилася враженнями завідувачка відділення ДРТ Прикарпатського центру репродукції, доцент Наталія Яцишин.
Другий вагомий захід, в якому брали участь лікарі Прикарпатського центру репродукції, став 32-й Конгрес Європейської Асоціації гінекологів-ендоскопістів відбувся у столиці Бельгії – Брюсселі.
Це щорічна масштабна подія, довкола якої традиційно гуртуються найкращі у світі гінекологи і репродуктологи. У програмі конгресу чотири насичені дні, сотні доповідей, практика у проведенні передопераційних ендоскопічних обстежень, хірургічні заняття в прямому ефірі з операційної із застосування новітніх малоінвазивних методик. А родзинка заходу – можливість для кожного учасника попрактикуватися в гінекологічних втручаннях на сучасних тренажерах.
«Від нашого закладу було сім лікарів, які займаються виключно оперативною діяльністю. Вони прослухали лекції, переглянули відео про нові тенденції та методики. Відповідно, щось з того будуть запроваджувати у нашій діяльності», – розповів директор Прикарпатського центру репродукції Ігор Головчак.
Натомість сам очільник Прикарпатського центру репродукції людини взяв участь у XXIV Всесвітньому конгресі з акушерства та гінекології, який проходив з 9 по 12 жовтня у Парижі. 10 лекційних залів у Паризькому конференц-центрі, 7 тисяч зареєстрованих учасників, понад 56 годин безперервних доповідей від делегатів з усього світу. Ділився досвідом й сам Ігор Головчак, який мав декілька доповідей для поважних колег світового рівня.
Впродовж чотирьох днів конференції програма заходу була насичена цікавими доповідями, результатами наукових досліджень та новітніми стратегіями щодо фундаментальних питань з акушерства, гінекології та репродуктології. Зокрема були розглянуті проблемні питання захворюваності та смертності вагітних, породіль та новонароджених в країнах із низьким рівнем доходів.
Представництву України надважливо було розповісти медичній спільноті світу про особливості надання медичної допомоги в умовах війни. Українська делегація мала змогу доповідати перед всесвітньою науково-медичною спільнотою про актуальні питання під час війни в Україні, з якими стикаються українські жінки та лікарі.
Варто наголосити, що під час Всесвітнього конгресу з акушерства та гінекології відбулася знакова подія для українських акушерів-гінекологів. Вперше в історії серед 35 країн-кандидатів наша країна була обрана та увійшла разом з шістьма іншими країнами в Президію FIGO.
«Це найпотужніший захід, який проводиться раз на два роки, для провідних акушер-гінекологів. Вперше за час існування Міжнародна федерація гінекології та акушерства (FIGO), Україну вибрали в президію цієї організації. Це великий прорив, адже наша делегація напружено працювала протягом року, для того, щоб отримати таке світове визнання», – наголосив Ігор Головчак.
Резюмуючи світові заходи, в яких брали активну участь делегати від Прикарпатського центру репродукції, Ігор Степанович відзначив, що участь в таких всесвітньовідомих подіях стала справжнім проривом для медичного закладу.
«Ми завжди стараємось брати участь у міжнародних подіях. Але останні три роки нас вибили з колії COVID-19 та повномасштабна війна, які не давали змоги відвідувати європейські форуми. Але цього року стався справжній прорив, за два-три тижні делегати з нашого невеличкого медичного закладу відвідали три важливі міжнародні заходи. Ми гнучкі до змін та використовуємо різні можливості для розвитку Прикарпатського центру репродукції. Тому такі заходи, де ми і ділимося досвідом, і його отримуємо – для нас вкрай важливі. Немало сімей сьогодні мають проблеми із зачаттям дитини, а тому з розвитком нашого центру – збільшує ймовірність в подружніх пар створити нове життя», – резюмував Ігор Степанович.
Підсумком міжнародних зустрічей та безпосередній обмін досвідом з визнаними лідерами галузі, має стати впровадження нових передових репродуктивних методів на базі Прикарпатського центру репродукції людини.
Читайте також у ПІК:
- “Прикарпатський центр репродукції людини”: місце, де здійснюються мрії про батьківство
- Як війна вплинула на демографічну ситуацію в України: відповіли у “Прикарпатському центрі репродукції людини”
- Очільниця ОВА подякувала за роботу колективу Прикарпатського центру репродукції людини (ФОТО)
- Наша задача – створити все можливе для того, щоб наступила вагітність – Ігор Головчак, директор Прикарпатського центру репродукції людини
- Державна програма: безоплатне лікування безпліддя в “Прикарпатському центрі репродукції людини”
- Лікування безпліддя: у Франківську в Центрі репродукції обговорили нові методи (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг