Найбільшою імперією в історії людства – як за чисельністю населення, так і територією – є Британська, пише “Слово і Діло”.
Вона формувалася протягом кількох сотень років шляхом колонізації, воєн та торгівлі, а кульмінацією її розширення вважається початок XX століття: на піку розвитку Британська імперія займала приблизно чверть суходолу Землі.
Про неї говорили: «Над Британською імперією ніколи не заходить сонце», оскільки імперія складалася з колоній по всьому світу.
Другою найбільшою імперією в історії була Монгольська імперія – 24 млн квадратних кілометрів або 16% площі суходолу Землі. Її розквіт припав на середину XIII століття – тоді межі імперії тяглися від Японського моря до західної частини Малої Азії (сучасна Туреччина).
Російська імперія, про відновлення якої мріє путін, займала 15% суходолу (22,8 млн квадратних кілометрів) – пік площі припав на другу половину XIX століття.
Ще однією могутньою імперією була Династія Цин у Китаї – до кінця XVIII століття її площа завдяки війнам становила 14,7 млн квадратних кілометрів або 10% суходолу Землі.
Трохи менше – 13,7 млн квадратних кілометрів або 9% площі суходолу – займала Іспанська Імперія на початку XIX століття.
Друга Французька Колоніальна Імперія у свої найкращі часи – початок XX століття – займала 11,5 млн квадратних кілометрів території або 8% суходолу Землі.
У середині VIII століття 7% суходолу Землі займав Омеядський халіфат. Імперія займала більшу частину Близького Сходу та Північної Африки.
Читайте також:
- Путін vs. Петро I. Як Кремль проявляє свої імперські амбіції
- В Україні офіційно дозволили писати “росія” та “москва” з малої літери
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг