Центр громадського здоров’я нагадує, які обстеження варто пройти у будь-якому віці та після 40 років, пише ПІК.
У будь-якому віці:
- Огляд терапевта – один раз на рік.
- УЗД органів черевної порожнини та малого таза – один раз на 1–2 роки.
- Рентгенографія органів грудної клітки чи флюорографія за показами або щороку, згідно з потребами медогляду за місцем роботи.
- Тестування на гепатити В, С і ВІЛ, якщо людина у групі ризику (був контакт із кров’ю чи біологічними рідинами; є часта зміна статевих партнерів, манікюр нестерильними інструментами тощо).
- Огляд стоматолога – один або двічі на рік.
- Огляд отоларинголога (лор) – один раз на рік.
- Огляд гінеколога – один раз на рік, проведення ПАП-тесту – раз на три роки після 21 року.
Після 40 років:
- контроль тиску. Якщо є верхні межі норми, необхідно звернутися до лікаря для нормалізації показників і призначення лікування.
- Електрокардіографія чи ехокардіографія покаже роботу вашого серця.
- Вимірювання маси тіла та розрахунок індексу маси тіла – це дозволить побачити, чи немає ожиріння, адже це фактор ризику багатьох захворювань, серед яких серцево-судинні захворювання, цукровий діабет тощо).
- Рівень холестерину.
- Скринінг колоректального раку – щороку потрібно здавати аналіз калу на приховану кров і робити колоноскопію кожні 10 років. Зазвичай таке обстеження проводять після 50 років, але якщо є покази (сімейний анамнез чи ваш особистий), потрібно проходити таке обстеження раніше.
- Огляд офтальмолога – один раз на два роки (або частіше) для попередження або діагностування на ранній стадії наслідків поширених патологій зору.
- Жінкам – УЗД щитоподібної залози, органів малого таза, молочних залоз з обстеженням регіонарних лімфатичних вузлів, черевної порожнини та нирок – один раз на два роки.
- Чоловікам – УЗД щитоподібної залози, черевної порожнини та нирок, передміхурової залози та брахіоцефальних артерій, оскільки чоловіки схильні до серцево-судинних захворювань – хоча б раз на два роки.
Читайте також у ПІК:
- В Івано-Франківській області виявили циркуляцію грипу В
- У МОЗ повідомили, як отримати е-рецепт, коли немає мобільного зв’язку
- Продовжити свій рід: на Прикарпатті чоловіків закликають заморозити сперму (ВІДЕО)
- У МОЗ порадили, як в холодну пору зменшити потяг до солодощів