Сьогодні, 24 січня, минає 90 років з дня народження Петра Івановича АРЕСЕНИЧА (1934–2017) – українського історика, етнографа, музеєзнавця, культурно-освітнього та громадсько-політичного діяча.
Професійна активність ювіляра охоплювала найрізноманітніші сфери нашого життя – від написання науково-публіцистичних праць, краєзнавчих досліджень, громадської активності та колекціонування філокартії, книг і збирання усно-історичних матеріалів, розповідає ПІК із посиланням на Музей історії Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
Згадуючи в цей день людину, хочеться пригадати й діяльність Петра Івановича в Прикарпатському національному університеті імені В. Стефаника, яка відзначалася злетами і не тільки… На посаду викладача археології та етнографії Івано-Франківського педінституту прийшов у вересні 1963 р. Але залишитися в закладі на тривалий час П. Арсеничу не вдалося. Викладацьку працю перервав арешт і судовий процес у кримінальній справі проти Валентина Мороза у вересні 1965 р. та подальше звинувачення у підтримці «українського буржуазного націоналізму» (серпень 1966 р.).
До вже реорганізованого Прикарпатського університету Петро Іванович повернувся в 1992 р., працював доцентом кафедри народознавства, а згодом кафедри історії України. Останні роки присвятив у тому числі роботі в нашому музеї на посаді наукового співробітника. З приємністю відзначаємо, що частина музейних експонатів основного фонду були передані ним з особистої колекції, і це є незабутнім для нас чином краєзнавця.
Свого часу відомий історик, професор нашого університету Володимир Грабовецький так узагальнив діяльність Петра Арсенича, що, на нашу думку, формулює вагомість його земних трудів: «Український шляхтич за походженням, музеєзнавець за освітою, краєзнавець за покликанням … своєю невтомною працею збагачував надбання нашої національної і духовної культури».
Невтомна праця відомого краєзнавця може служити прикладом для молодих дослідників, педагогів, бо його слід є таки незабутнім, як і сам Петро Іванович.
Читайте також:
- Об’єднав мільйони українців: як 34 роки тому у Франківську почався “Живий ланцюг” (ФОТОархів)
- Ретро: 105 років виповнюється з часу, коли Станиславів став столицею ЗУНР
- Ретро: 84 роки тому створили облмуздрамтеатр імені Івана Франка (ФОТОархів)
- Ретро: 48 років тому у Франківську відкрили найбільший у місті готель «Україна» (ФОТОархів)
- Ретро: 123 років тому Шептицький завершив служіння на престолі Станіславівської єпархії