На Прикарпатті лікарів з Латвії навчали українських фахівців новій методиці знеболення. Медики провели провідникову анестезію для військових пацієнтів з травмою передпліччя, з ампутаційною куксою лівої руки та з травмою гомілково-ступневого суглобу правої ноги.
Відбувалося це у трьох операційних опікового відділення, травматологічного та судинної хірургії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, пише ПІК.
“Латвійські колеги показали нам, як вони працюють зі стимуплексом – стимуляторами нервів для їх пошуку і введення місцевого анестетика довкола нерва. Також ми мали змогу побачити, як це слід робити за допомогою ультразвуку на УЗД-апараті, де було чітко видно нерви, судини, і голку, яка доходить до нерва – і так вводиться анестетик”, – ділиться завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Ігор Пулик.
Лікар пояснює переваги методики в роботі анестезіолога й акцентує, що під час такої процедури наступає повне розслаблення кінцівки чи частини тіла, де оперують. Також зменшується кровотеча і пацієнтові не треба застосувати штучну вентиляцію легенів, яку проводять лікарі зазвичай під загальною анестезією.
Тривалість анестезії довга: три-шість годин. Це дає змогу хірургові провести операцію, а пацієнтові – не відчувати болю як мінімум 10-12 годин після закінчення оперативного втручання.
Крім того, як відзначають фахівці, при проведенні будь-якої регіонарної анестезії, в тому числі провідникової, рани заживають значно краще, аніж після загальної анестезії.
“Важливо, що в умовах війни це можна зробити будь-де: в коридорі, на полі, в палатці. Це не вимагає обладнання чи персоналу – це може зробити одна людина навіть на траві, маючи лише один цей апарат. А вже коли є ультразвуковий, то не обов’язково, щоби він був експерт-класу, як тут. З допомогою переносного ультразвукового апарату – це все також можна зробити”, – акцентують анестезіологи.
До слова, майстер-клас латвійські лікарі провели у рамках міжнародної Школи регіонарної анестезії.
Читайте також:
- У Львові двом чоловікам пересадили нирки: як минули операції (ФОТО)
- У Львові двом чоловікам пересадили нирки: як минули операції (ФОТО)
- В Україні зареєстрували 9 випадків нового штаму коронавірусу Омікрон – “Дженні”
- У багатопрофільних лікарнях України створять центри ментального здоров’я