Українське товариство охорони птахів оголосило 2024 рік – роком горобця хатнього. Відрізнити горобців польового та хатнього доволі легко.
Якщо у птаха “брудні щоки” ( є чорна пляма на щоці) – отже, перед вами горобець польовий. Якщо немає – це хатній. Про це повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України, пише ПІК.
Цікаві факти про горобця хатнього:
- Горобець хатній важить близько 30 грамів, а його мозок – 1 грам. Таким чином, горобець серед пернатих – найбільш мізкуватий!
- Горобці зазвичай літають на швидкості 38 км/год, але переляканий горобець може розігнатися до 50 км/год! Через кожні 15 хв. польоту вони зупиняються, щоб відпочити.
- Під час польоту серце горобця б’ється з частотою 1000 ударів в хвилину у той час як у людини під час бігу – лише 140.
- По землі горобці пересуваються короткими стрибками, так як їх короткі лапки не пристосовані для ходьби.
- Горобці бачать світ в рожевих відтінках, що досить незвично, так як зазвичай тварини мають чорно-білий зір.
- На волі горобці живуть переважно від 4 до 5-ти років. У неволі за хорошого догляду живуть довше.
- За будівництво гнізда відповідальні самці. Поки йдуть роботи вони намагаються привабити партнерок. Горобчихи оцінюють горобця і нерухомість, а тоді приймають рішення.
- Горобці — однолюби. Вони створюють сім’ю на все життя. Але, як і більшість дрібних птахів – вони можуть зраджувати партнерам.
- Це дуже плодючі пташки. Всього за кілька теплих місяців вони можуть дати 2-3 виводки пташенят.
- Пташенята вперше залишають гніздо на 10 день після вилуплення.
- В місті Бостоні (США) спорудили пам’ятник горобцю. До 1860 року в Америці горобців не було. Їх завезли з Англії спеціально для боротьби з гусінню.
До слова, у світі є 28 видів горобців. В Україні живе 3. Хатній та польовий зустрічаються часто і всюди. До недавна рідкісним залітним видом в Україні вважався горобець чорногрудий. Але в останні роки ці горобці спочатку заселили Придунав’я і почали розширювати ареал на північ і зараз у національному природному парку «Тузлівські лимани» гніздяться сотні пар.
Читайте також у ПІК: