Івано-Франківськ

У МОЗ попереджають про недоказову реабілітацію – баротерапію

У МОЗ попереджають про недоказову реабілітацію – баротерапію. Адже єдине доказове застосування баротерапії медичні експерти фіксували під час лікування кесонної

image 4 1 scaled

У МОЗ попереджають про недоказову реабілітацію – баротерапію. Адже єдине доказове застосування баротерапії медичні експерти фіксували під час лікування кесонної хвороби (стан, який розвивається внаслідок переходу з середовища з підвищеним атмосферним тиском в середу з нормальним тиском). Проте немає переконливих доказів ефективності та безпеки під час лікування інших захворювань, пише ПІК.

У МОЗ пояснюють, баротерапія – лікувальне застосування газових сумішей з підвищеним тиском кисню. У цього методу є два режими застосування: гіпербаричний, який передбачає підвищення тиску, та гіпобаричний, зі зниженням тиску в спеціальній камері.

“Вважається, що підвищення атмосферного тиску зумовлює розширення артеріол, посилення кровообігу та сприяє покращенню оксигенації тканин. Натомість зниження тиску в барокамері застосовують для зменшення впливу на організм людини газових бульбашок і надлишку розчиненого газу”, – пояснюють у МОЗ.

Втім, ряд фахівців використовує баротерапію НЕ за призначенням. Наприклад, у разі травм опорно-рухового апарату, дитячого церебрального паралічу, розсіяного склерозу, захворювань кишківника та шлунку. При цьому не беруться до уваги відсутність ефективності у випадках відповідних розладів та ряд можливих побічних реакцій.

“Навіть Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) зауважує, що баротерапія має доведену ефективність виключно під час лікування кесонної хвороби. Проте немає переконливих доказів ефективності та безпеки під час лікування від інших захворювань. Проявляють скепсис до застосування баротерапії у разі травм і науковці. У статті «Вплив гіпербаричного кисню на спортивні травми», яку можна знайти в Національній бібліотеці США з медицини, дослідники зауважують, що якість доказів ефективності гіпербаричної оксигенації — низька”, – кажуть у МОЗ.

Тож, чи не єдине доказове застосування баротерапії — використання у випадку кесонної хвороби, анаеробній гангрені або у разі отруєння чадним газом. Однак ніяк не замість активної реабілітаційної допомоги, яку надають мультидисциплінарні команди. 

Дивіться також:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено