Сезон активності кліщів триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень. Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Про це пише ПІК з посиланням на Gazeta.ua
“Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею. Проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме. Небезпека кліщів у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань, а під час укусу – передавати їх своїй “жертві”. Йдеться про понад 150 хвороб”, – йдеться у повідомленні.
У кліщів є “улюблені” ділянки людського тіла, на які вони сідають найчастіше. Ці членистоногі воліють кусати свою жертву в ділянці пахвових западин, паху, анальної складки або шиї й поступово присмоктуватися, пояснили лікарі-інфекціоністи.
“Щоб присмоктатися, самка кліща часом кілька годин “мандрує” тілом господаря в пошуках найніжнішої та найбезпечнішої зони. Як правило, це ніжна шкіра на тілі в ділянці пахвових западин, складка під молочною залозою, розгинальна поверхня великих суглобів, тобто колінний, ліктьовий, пахова ділянка, анальна складка, шия, ділянка біля вушної раковини”, – розповідають лікарі.
Як правильно себе перевірити
Після кожної прогулянки огляд має бути ретельним.
Це варто робити під хорошим освітленням. Почніть огляд знизу, від ступень, і поступово підіймайтеся вгору:
- лінія шкарпеток,
- підколінна впадина,
- нижня лінія спідньої білизни (пах), верхня лінія,
- живіт,
- нижня лінія бюстгальтера, верхня лінія бюстгальтера,
- комір сорочки,
- лінія волосяного покриву на голові, вуха,
- волосся та шкіра голови.
Інфекціоністи додали, що кліщ присмоктується повільно, занурюючи за допомогою хеліцерів голову в утворену капілярну калюжу крові та начебто “пірнає” туди, щоб добути їжу для потомства. Тварина-носій, якою нерідко стають люди, необхідна самкам кліща для завершення життєвого циклу. Членистоноге може пити її кров від двох до семи днів, щоб отримати весь необхідний обсяг.
Читайте також у ПІК:
- В Україні почастішали випадки укусів кліщів: що варто знати
- Що робити, якщо змерзла картопля на городі: дієві поради
- Стало відомо, на що варто звертати увагу при виборі іграшки для дитини
- Не можна викидати: що робити зі шкаралупою від великодніх яєць