Закон про мобілізацію, який днями набув чинності, передбачає зміни у проходженні військово-лікарської комісії і визначенні придатності до військової служби.
Медичне обстеження мають пройти всі військовозобов’язані чоловіки, але цього не можна зробити за власним бажанням, а лише після отримання направлення від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це пише ПІК з посиланням на УП.
Військовозобов’язані мають здати аналіз на ВІЛ, гепатити та сифіліс, а також зробити кардіограму та флюорографію. Залежно від результатів огляду та чи були виявлені проблеми зі здоров’ям, військовозобов’язаних можуть направити на додаткове обстеження.
Крім того, необхідно пройти огляд у шести лікарів:
- офтальмолога;
- отоларинголога;
- терапевта;
- хірурга;
- невропатолога;
- психіатра.
Для того, щоб визначити, чи придатна людина до військової служби, медкомісія проводить базовий огляд і вивчає результати аналізів, медичні висновки чи діагнози, встановлені раніше. І лише потім визначає, чи є у людини порушення, і шукає його у станах зі списку наказу №402 Міноборони.
“Враховуючи те, що лікарі ВЛК не встановлюють діагнозів, а роблять експертні висновки, спираючись на результати медичного огляду і медичні документи від інших лікарів-спеціалістів, люди, направлені на військово-лікарську комісію, мають принести ці медичні висновки з собою”, – зазначила голова військово-лікарської комісії у Дніпрі Олена Седлецька.
Простіше кажучи: якщо людина має хронічні захворювання, то повинна надати документи, які це підтверджують, та її скерують на обстеження до “вужчого” спеціаліста. Далі військовозобов’язані мають принести медичні висновки, які додадуть до особистої картки.
Після вивчення усієї медичної документації комісія вирішує, до якої категорії належатиме:
- “придатний”;
- “непридатний”;
- “придатний до служби у військових частинах”;
- “тимчасово непридатний”.
Олена Седлецька зауважила, що обстежувати людину за кожною з хворіб ВЛК не може через брак ресурсів і часу. Якщо у військовозобов’язаного немає яскраво вираженого захворювання і сильних симптомів, то він буде придатним.
“Якщо людина приходить майже до кожного з лікарів з дрібними скаргами, обирається домінуюча проблема, за якою ми будемо її обстежувати. Таких пацієнтів багато, і якщо ми будемо робити огляд за кожною скаргою, лікарні змушені будуть працювати тільки на ВЛК”, – додала лікарка.
Щоб пройти ВЛК, колишнім “обмежено придатним” та іншим військовозобов’язаним, які оновлять свої дані у ТЦК, потрібно буде дочекатися відповідного направлення. Максимальний час для проходження військово-лікарської комісії нині становить 14 днів.
Читайте також у ПІК:
- Кабмін визначив місця вручення повісток: хто має право їх видавати
- Набув чинності новий закон про мобілізацію: що потрібно знати
- У Міноборони оприлюднили новий список захворювань, з якими можуть мобілізувати
- Як змінилися правила проходження ВЛК: пояснення Міноборони