За останніми даними, озвученими віцепрем’єром Михайлом Федоровим, в Україні від мобілізації заброньовано близько 700 тисяч осіб.
Забронювати можна 50% від кількості військовозобов’язаних, які працюють на підприємстві на момент подання списку. Але у разі обґрунтованої потреби ця кількість може перевищувати 50%, пише “Слово і Діло”.
За чинними правилами бронювати можна військовозобов’язаних, які працюють на підприємствах, установах та організаціях, які:
- виконують мобілізаційні завдання (замовлення);
- здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
- критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
“Немає обмежень на кількість заброньованих працівників для підприємств, установ та організацій паливно-енергетичного комплексу; критично важливих для оборонно-промислового комплексу підприємств; підприємств, що надають електронні комунікаційні послуги та послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їхньої інфраструктури”, – йдеться у повдіомленні.
Куди подавати заявку на бронювання співробітників залежить від того, чим важливе підприємство для економіки. Якщо воно виконує мобілізаційне завдання, то заявка подається до органу державної влади, який це завдання поставив.
Підприємства та організації, які виробляють товари або надають послуги для військових формувань (крім ЗСУ) надсилають списки до центральних органів виконавчої влади, які керують цими формуваннями, і до СБУ, чи до Міністерства стратегічних галузей промисловості та Мінцифри.
Якщо товари (послуги) необхідні для забезпечення потреб ЗСУ, то список потрібно надати Міноборони.
Критично важливі для економіки підприємства щодо бронювання співробітників мають звертатися до ЦОВВ, який формує чи реалізує політику у відповідній сфері.
До речі, нещодавно уряд передав функції затвердження списків заброньованих від Генштабу Міноборони: тепер центральні органи виконавчої влади після перевірки списків подаватимуть їх на узгодження саме до міністерства. Саме бронювання, як і раніше, здійснюється за рішенням Міністерства економіки.
Список подається у паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних. В обґрунтуванні необхідно вказати інформацію про:
- виробництво товарів, виконання робіт та послуг для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань, дату та номер укладеного державного контракту (договору);
- відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Нагадаємо, Кабмін ще у березні анонсував внесення змін до системи бронювання військовозобов’язаних. На те, чи людина залишиться в тилу, впливатимуть середня зарплата та рівень сплати податків.
Читайте також:
- Нардепи пропонують бронювати працівників за 20 тис. грн військового збору
- Шмигаль доручив ввести “більш справедливу” постанову про бронювання від мобілізації
- Уряд планує вдосконалити систему бронювання
- В Україні планують розробити новий механізм бронювання від мобілізації – Зеленський